Sobota, 16 Luty 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019 r.

kosciol_lato.jpg - 427.38 Kb1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Chrystus, którego Duch Pański namaścił i posłał, aby niósł Dobrą Nowinę, głosił wolność i przejrzenie, aby wszystkich uciśnionych obdarzał wolnością, obwołując rok łaski Pana, spełnia dzisiaj wśród nas zapowiedzi proroków, dotyczące Jego mesjańskiej posługi. 
 
1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Chrystus, którego Duch Pański namaścił i posłał, aby niósł Dobrą Nowinę, głosił wolność i przejrzenie, aby wszystkich uciśnionych obdarzał wolnością, obwołując rok łaski Pana, spełnia dzisiaj wśród nas zapowiedzi proroków, dotyczące Jego mesjańskiej posługi. 
Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.
2. Witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, który wygłosi do nas słowo Boże i poprosi o wsparcie dla budowanego przez niego w Jankowicach Rybnickich nowego kościoła. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii, na koszty związane z ubezpieczeniem naszych budynków kościelnych i cmentarza.
3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 grać będzie Orkiestra Dęta, a po Mszy św. zapraszam na Koncert Kolędowo-Noworoczny tejże Orkiestry Dętej, Kwintetu Blaszanego Con Sordino
4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i I Komunijne z rodzicami. 
Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 7.30
5. Zakończyliśmy Odwiedziny Kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu. Bóg zapłać za złożone podczas kolędy ofiary, są one przeznaczone na nasze nowe ołtarze boczne i dalsze upiększanie prezbiterium. 
Natomiast w najbliższą środę 30.01. o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
6. Msza św. za Solenizantów stycznia odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.
7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, w tych dniach Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.
8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po Mszy porannej.
9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do Wczesnej i I Komunii św., którym zostaną poświęcone świece komunijne. 
10. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci mają zbiórkę w piątek po Mszy szkolnej.
11. W sobotę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W czasie Mszy św. o 8.00 i 17.00 – poświęcenie gromnic. W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego,  dlatego też kolekta w tym dniu na zakony kontemplacyjne naszej archidiecezji, a także na Siostry Karmelitanki w Kazachstanie i Islandii. W sobotę też będziemy sprzątać stajenkę i dekoracje świąteczne – chętnych do pomocy zapraszam po porannej Mszy św. 
12. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Błażeja, który jest patronem od gardła. W sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszach udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.
13. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ i ul. Dębowej, Zielonej, Nowej.
15. Zapraszam do skorzystania z bezpłatnych badań słuchu, które odbędą się w poniedziałek 4.02. w godz. 13.00 – 16.00 w GOKiR Mszana. Warto badać swój słuch przynajmniej raz w roku!
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. To opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga
- na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży
- czym jest modlitwa autentyczna?
 
Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień !