Sobota, 16 Luty 2019

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019 r.


1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Usłyszymy dzisiaj w Ewangelii o pierwszym cudzie, znaku Jezusa – o przemienieniu wody w wino w Kanie Galilejskiej. Przez ten znak, początek wszystkich dalszych znaków, Jezus objawia swoją chwałę i wzywa uczniów do wiary. 
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany w tym roku pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Dziś także przypada 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Będziemy się za nich i o jedność modlić podczas nieszporów kolędowych  o  godz. 15.30
3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM.Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na nowobudujący się kościół w Jankowicach Rybnickich.
4. Juro, w poniedziałek z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 7.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału
5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII.Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota o godz. 16.30
6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. 
7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia w zakrystii.
8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 grać będzie Orkiestra Dęta, a po Mszy św. zapraszam na Koncert Kolędowo-Noworoczny tejże Orkiestry Dętej, Kwintetu Blaszanego Con Sordino
9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.
10. Kończymy w tym tygodniu odwiedziny kolędowe. W sobotę  kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.Zaś w środę 30 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
11. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w czwartek 24.01. o godz. 17.00 w sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie obecności u Członków Zarządu. Zaprasza się również chętnych do wstąpienia do w/w Związku.
12. Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku" już za tydzień, w nocy z 26/27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. 
Program: 19.00 – otwarcie bramek; 20.00 – konferencja ks. Jakuba Bartczaka; 21.30 – koncert Nie ma Go tu; 23.00 – Msza św. pod przewodnictwem Abpa W. Skworca; 0.30 – transmisja spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Panamie; 1.45 – uwielbienie, świadectwo /Mate.O i ON1 i inni/; 3.30 adoracja, błogosławieństwo; 4.15 – podziękowanie i zakończenie. Od 19.00 do 24.00 będzie okazja do spowiedzi. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną: http:/.mlodzidlamlodych.pl/panama-na-slasku/. 
Zachęcam całą młodzież naszej Parafii do skorzystania z tego wyjątkowego zaproszenia.
13. Zespół Szkół Urszulańskich z Rybnika zaprasza na Dzień Otwarty organizowany w Szkole Podstawowej Urszulanek UR w Rybniku, który odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 10.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą dziadków za wnuki
- o relacji między Kościołem a państwem
- jakimi zasadami się kierować, aby wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania?
 
W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą za babcię i dziadka
- o tym, co Pan Jezus mówi w przykazaniach miłości
- o geniuszu gitary Marcinie Patrzałku – zwycięzcy włoskiego talent show
Polecam: Wiesiadnik iMisyjne Drogi.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!