Poniedziałek, 18 Marzec 2019

ŚWIĘTO CHRZESTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 r.

kosciol_lato.jpg - 427.38 Kb1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o  godz. 15.30

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasze nowe ołtarze boczne. Za wszelkie ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję – na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa, m. in. radio eM.

3. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą: w poniedziałek i środę o godz. 7.00, w piątek o godz. 8.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.
Kancelaria czynna jest po Mszach św. od poniedziałku do piątku.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. Od piątku 18 – 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii. Wcześniej okazja do spowiedzi od 18.00.

9. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy św. szkolnej.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej.

11. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w sobotę 26 stycznia od godz. 8.00. Zapisy w zakrystii

12. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w sobotę 26 stycznia od godz. 13.00. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.
Zaś w środę 30 stycznia o godz. 17.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

13. Dekanalny Koncert Kolęd odbędzie się dzisiaj w kościele Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Połomi o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam do udziału!

14. GOKiR zaprasza na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 2 lutego w Ośrodku Kultury w Mszanie. Zapisy do wtorku 15 stycznia.

15. Młodzi naszej archidiecezji będą mogli przeżywać Światowe Dni Młodzieży z ojcem świętym Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku". Zaplanowano ją z 26/27 stycznia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. W czasie spotkania młodzież będzie uczestniczyła w Eucharystii, uwielbieniu i koncertach zespołów: niemaGotu, ON1, ks. Jakub Bartczak. Szczegółowe informacje oraz zakup biletów na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl/ oraz na plakacie w gablotce.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
- obrazek z modlitwą męża za żonę
- chrzest brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem.
- wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku.

Polecam: Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!