Poniedziałek, 18 Marzec 2019

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI, JÓZEFA – 30.12.2018 r.

1. Przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich, dla których wzorem do naśladowania zawsze powinna być Święta Rodzina. Módlmy się dzisiaj za wszystkie rodziny naszej Parafii, aby nie zabrakło w nich miłości, zgody oraz wzajemnego zrozumienia i szacunku.

Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30


2. Jutro, w poniedziałek ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. O godz. 17.00 Msza św. za Parafian, a także za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne oraz uroczyste odśpiewanie Te Deum laudamus – za co można jutro zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta w Nowy Rok – na Seminarium Duchowne w Katowicach, w przyszłą niedzielę w Trzech Króli na misje.


4. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie Nowego 2019 Roku Pańskiego, Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto nakazane. O godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłego 21 grudnia biskupa Gerarda Bernackiego. W Nowy Rok można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Św.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o 7.30.


6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.


7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po porannej Mszy św.


8. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi – w sobotę o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów i kandydatów będzie w piątek po Mszy wieczornej.


9. Spotkanie Domowego Kościoła czyli Oazy Rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 17.30


10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Wspomina ona misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. O godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły wystawią w naszym kościele jasełka, do obejrzenia których gorąco zapraszam.


11. Trwają odwiedziny kolędowe. Przypominam, że kolęda jest w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.


12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.


13. Sołtys i Rada Sołecka z Mszany zapraszają na Sylwestra pod chmurką, który odbędzie się w altanie przy Parku Aktywnej Rekreacji. Początek o godz. 21.00. Wstęp wolny.


14. Kolejny, V Jastrzębski Orszak Trzech Króli odbędzie się w niedzielę 6.01. w Jastrzębiu-Zdroju. Początek o godz. 12.15 obok Hali Widowiskowo-Sportowej przy Alei Jana Pawła I, a zakończenie przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki.


Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i nowe Misyjne Drogi.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, nieustannej opieki Świętej Rodziny, błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatnie dni Roku Pańskiego 2018 oraz wszelkiej pomyślności na cały Nowy 2019 Rok!