Poniedziałek, 18 Marzec 2019

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 r.


1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się czas radosnego czekania na przyjście Pana. W szczególny sposób przewodzi nam Matka Mesjasza – Maryja. Droga wiary i czynnej miłości bliźniego prowadzi Ją w góry, do domu Elżbiety i Zachariasza. Wiedzie Ją tam jeszcze nie narodzony Zbawiciel. On nas też przywiódł tu i teraz. Poddajmy się Jego zbawczemu działaniu. Niech On pogłębi nasza wiarę, rozpali naszą miłość i pobudzi nas do poprawy życia. Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.30.
2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. jutro o godz. 7.00.  Będzie można jutro zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. 
O północy jutro zapraszam na uroczystą Pasterkę w int. Parafian
Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 14.00 – 16.00 i od 17.00 – 18.00
zaś jutro, w Wigilię od 6.30 – 11.00 oraz od 13.00 – 15.30
3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nowe serca dla naszych dzwonów. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterki – na Fundusz Obrony Życia, we wtorek – w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teol. Uniwersytetu Śląskiego
4. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę.
Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.
5. W środę święto św. Szczepana. Msze św.  o 7.00, 9.00 i 11.00. Poświęcimy wtedy owies.
6. W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 8.00, podczas której poświęcimy wino.
7. W piątek przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – po Mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo.
8. W piątek o godz. 8.00 Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii. 
9. W piątek o 7.45 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę o 16.30 Różaniec
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii.
11. Od czwartku wznowione będą odwiedziny kolędowe. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu odprawiane będą tylko rano.Przypominam, że kolęda jest w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.
12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię, którzy zbudowali stajenkę. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim dzieciom, młodzieży, dorosłym i scholi, którzy uczestniczyli tak licznie w tegorocznych roratach. Dziękuję również za dary stołu.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  1 Maja 168 – 200 /parzyste/.
 
W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj 132 strony i za 8 zł,  m. in.:
• obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole
• o narodzinach naszego Boga, który stał się człowiekiem, zdolnym przyjmować cierpienie; dlaczego tak postąpił?
• poruszający wywiad z kard. Konradem Krajewskim, jałmużnikiem papieskim, który pomaga bezdomnym w Rzymie
• co ważnego wydarzyło się w świecie w 2018 roku
 
Polecam: świąteczny Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielnyi Misyjne Drogi. 
W przedsionku kościoła są do nabycia opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.
 
Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni tydzień Roku Pańskiego 2018!