Poniedziałek, 18 Marzec 2019

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.


1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” – oto wezwanie adwentowe skierowane do Kościoła i do każdego z nas.Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.  Adwentowe nieszporydzisiaj o godz. 15.30.
2. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. – w środę rorat nie będzie ze względu na jasełka w szkole. 
3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na renowację naszych witraży.
4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.Różaniec – sobota godz. 16.30
5. Msza św. za zmarłych w listopadzie i zmarłych zalecanych będzie w środę o godz. 7.00.
6. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów i kandydatóww piątek po roratach.
7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą środę adorowali Jezusa Eucharystycznego podczas przypadającej w naszej Parafii całodziennej Adoracji Najśw. Sakramentu. 
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniunaszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  1 Maja 90 – 118 /parzyste/. Bóg zapłać też za dary stołu.

8.Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.
9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w piątek 21 grudnia.
10. Kierownik OPS w Mszanie zaprasza osoby samotne i osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w czwartek 20.12. o godz. 16.00 w Szkole w Połomi. Konieczne jest potwierdzenie udziału do czwartku 13.12. do godz. 15.00 w OPS w Mszanie.
11. Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowedla członków koła wraz z osobami towarzyszącymi. Odbędzie się ono we wtorek 11.12. o godz. 17.00 w sali GOKiR Mszana. Należy potwierdzić swoją obecność u członków zarządu.
12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza Członkinie oraz osoby towarzyszące na Uroczystą Wigilię, która odbędzie się we wtorek 18.12 o g. 16.00 w GOKiR w Mszanie.
13. Adwentowe czuwanie mężczyzn z Karolem Cierpicą, porucznikiem uczestniczącym m. in. w misji w Afganistanie, będzie w piątek 14.12. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu-Zdroju – na Szóstce. Początek o godz. 20.00, a zakończenie około godz. 22.00.
14. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku”odbędzie się w czwartek 03.01.2019 r. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Bilety do nabycia na probostwie w cenie: 50 i 60 zł, a także przez internetwww.bilety24.pl
Bliższe informacje nt. wykonawców i samego koncertu znajdziemy na ulotkach.
15. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 17.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 
16. Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli odbędzie się jutro, w poniedziałek 10.12 o godz. 19.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju
17. Jeszcze tylko dziś można składać środki czystości łącząc się w akcji Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie, organizowanym pod patronatem Stowarzyszenia „Piękne Anioły”. Przyniesione dary można składać do kosza ustawionego w naszym kościele pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Zebrane przedmioty zostaną przekazane przez pracowników OPS w Mszanie dla dzieci Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Bóg zapłać za wszelkie przyniesione dary. Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy włączyli się do akcji naszej Szkoły – akcji „Szlachetna Paczka”.
18. Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach organizuje tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu w dniach 26.12.18 – 03.01.19 r. Jest on związany z Europejskim Spotkaniem Młodych  organizowanym przez Ekumeniczną Wspólnotę Braci z Taize. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?
• „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii
• o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
 
Polecam: adwentowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi. 
W przedsionku kościoła są do nabycia: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały kolejny adwentowy tydzień!