Poniedziałek, 18 Marzec 2019

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 r.

 
1. Rozpoczynamy dziś Adwent — okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu, a wszystkich którzy pragną go podjąć proszę o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. 
Zapraszam dzisiaj na adwentowe nieszpory o godz. 15.30, a także  na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. 
2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał do ogrzewania naszych budynków kościelnych. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
3. We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary. Msza św. o godz. 9.00 w int. Górników, Emerytów, Rencistów górniczych i ich rodzin oraz za zmarłych Górników.
Wszystkim, którym patronuje św. Barbara życzę, aby wypraszała Ona wiele potrzebnych łask,  zwłaszcza zdrowia duszy i ciała, a Górnikom – bezpiecznej pracy.
4. W środę 5.12. przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 7.00, a o godz. 16.30 nabożeństwo na zakończenie Adoracji, po czym roraty. Plan adoracji znajdziemy w gablotce.
W miarę możliwości proszę o włączenie się wadoracyjne czuwanie modlitewne wg nast. porządku:
8.00 – ul. Mickiewicza
9.00 — ul. ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa, Dębowa, Zielona 
10.00 — ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa
11.00 —  ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00 —  ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna
13.00 —  ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00 —  ul. 1 Maja
15.00 —  Czciciele Miłosierdzia Bożego, Franciszkański Zakon Świeckich 
16.00 –  ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.30 — Nabożeństwo kończące całodzienną Adorację.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.   Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 7.30
6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do uczestnictwa w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. 
8. W piątek podczas rorat zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św.
9. W sobotę 8.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 
10. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.
11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci.Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.15 na probostwie.
12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i ul. Sportowej.
13. Trwają już w naszej Parafii odwiedziny kolędowe. W grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.
14. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w piątek 21 grudnia.
15. Szkoła Podstawowa w Mszanie po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Wybrała 6-osobową rodzinę z czwórką córek /11, 6, 5 lat i 1 rok/. Rodzina prosiła przede wszystkim o * trwałą żywność, * środki czystości * pampersy /rozmiar 5/. Zbierane będą środki na zakup konkretnej odzieży zimowej, podkoszulek, pościeli i prześcieradeł. Wszyscy chętni mogą się przyłączyć do akcji i przynosić produkty do świetlicy szkolnej.
16. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie pod patronatem Stowarzyszenia „Piękne Anioły” organizuje zbiórkę środków czystości „Czysty aniołek”. Środki czystości /proszki, mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów itp./ można przynosić do przyszłej niedzieli 9.12. i składać do kosza ustawionego w naszym kościele pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Zebrane przedmioty zostaną przekazane przez pracowników OPS w Mszanie dla dzieci Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Bóg zapłać za wszelkie przyniesione dary.
17. Kierownik OPS w Mszanie zaprasza  osoby samotne i niepełnosprawne z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w czwartek 20.12. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Połomi. Konieczne jest telefoniczne bądź osobiste potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do czwartku 13.12. do godz. 15.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie. Numery kontaktowe /32 472 00 42, kom. 783 570 750/ znajdziemy w gablotce.
18. Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli odbędzie się w poniedziałek 10.12. o godz. 19.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju.
19. Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach organizuje tygodniowy wyjazd sylwestrowy do Madrytu w dniach 26.12.18 – 03.01.19 r. Jest on związany z Europejskim Spotkaniem Młodych  organizowanym przez Ekumeniczną Wspólnotę Braci z Taize. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.
20. Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 03.01.2019 r. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Bilety w cenie: 50; 60 i 80 zł. do nabycia na probostwie a także przez internetwww.bilety24.pl Bliższe informacje nt. wykonawców i samego koncertu znajdziemy na ulotkach.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Św. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć?
• o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia.
• czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych?
 
Polecam: adwentowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi. 
W przedsionku kościoła są do nabycia: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!