Poniedziałek, 18 Marzec 2019

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać dzisiaj za to odpust zupełny – trzeba taż wypełnić pozostałe warunki odpustu.
2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z pracami na cmentarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na opał do ogrzewania naszych budynków kościelnych.
3.Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30
4.Msza św. za Solenizantów listopada będzie odprawiona w święto św. Andrzeja, Apostoła – w piątek, podczas Mszy szkolnej, o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.
5. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.
6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu. Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. 
7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  1 Maja 2 – 62 /parzyste/ i ul. Wiśniowej.
8. Od soboty rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce, wydrukowany jest w Wiesiadniku i dostępny jest  na parafialnej stronie internetowej. Pragnę zauważyć, że w grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.
9. Będzie możliwość profilaktycznego bezpłatnego badania słuchu w naszym Ośrodku Zdrowia w Mszanie w najbliższą środę 28.11.2018 r. od godz. 10.00. Zapisy w ośrodku telefonicznie lub osobiście.
10. Szkoła Podstawowa w Mszanie po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Szlachetna Paczka”. Wybrała 6-osobową rodzinę z czwórką córek /11, 6, 5 lat i 1 rok/. Rodzina prosiła przede wszystkim o * trwałą żywność, * środki czystości * pampersy /rozmiar 5/. Zbierane będą środki na zakup konkretnej odzieży zimowej, podkoszulek, pościeli i prześcieradeł. Wszyscy chętni mogą się przyłączyć do akcji i przynosić produkty do świetlicy szkolnej.
11. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie pod patronatem Stowarzyszenia „Piękne Anioły” organizuje zbiórkę środków czystości „Czysty aniołek”. Środki czystości /proszki, mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów itp./ można przynosić od soboty 1.12. do niedzieli 9.12 i składać do kosza ustawionego w naszym kościele pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Zebrane przedmioty zostaną przekazane przez pracowników OPS w Mszanie dla dzieci Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Bóg zapłać za wszelkie przyniesione dary.
12. Kierownik OPS w Mszanie zaprasza  osoby samotne i niepełnosprawne z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w czwartek 20.12. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Połomi. Konieczne jest telefoniczne bądź osobiste potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do czwartku 13.12. do godz. 15.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie. Numery kontaktowe /32 472 00 42, kom. 783 570 750/ znajdziemy w gablotce.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2019 rok
• o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe
• głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają czy szkodzą?
 
W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• lampion na tegoroczne roraty
• o Duchu Św. – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła
• o św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na to naukowcy?
 
Polecam: nowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi. 
 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!!!