Środa, 23 Styczeń 2019

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.
Dziś również przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka II Światowy Dzień Ubogich. Przeżywamy go pod hasłem: Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał. /Ps 34,7/

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów związanych z pracami na naszym cmentarzu.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po porannej Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. W środę wspominać będziemy św. Tarsycjusza – patrona ministrantów. O godz. 17.00 Msza św. w intencji naszych ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii oraz Dzieci Maryi.

5. W czwartek wspominać będziemy św. Cecylię – patronkę organistów i śpiewu kościelnego. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Zespołu Śpiewaczego Mszanianka.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Po Mszy zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Do udziału w niej zachęcam Członków naszej Rady Parafialnej.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

9. GOKiR Mszana organizuje wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl „Cyganeria” – w przyszłą niedzielę 25 listopada. Koszt to 80 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w ośrodkach kultury.

10. GOKiR Mszana zaprasza na premierę filmu pt. „Pod Hołdom”, która odbędzie się jutro, w poniedziałek /19.11./ o g. 17.00 w Ośrodku Kultury w Gołkowicach. Wstęp wolny. Na ekranie zobaczymy aktorów amatorów z terenu gminy Mszana.

11. Od soboty 1 grudnia rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce i dostępny jest  na parafialnej stronie internetowej. Pragnę zauważyć, że w grudniu i styczniu kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii, a za rok w północnej część Parafii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?
• trwa dramatyczna walka o ocalenie jednego z najstarszych gdańskich kościołów, któremu może grozić zawalenie.
• jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.

Polecam: listopadowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny  i nowe Misyjne Drogi.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!