Środa, 23 Styczeń 2019

ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA – 28.10.2018 r.

alt1. Świętujemy dziś 120 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią.

1. Świętujemy dziś 120 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać.


2. Witam pośród nas o. Michała Śledzińskiego – werbistę, który wygłosi do nas słowo Boże i rozprowadzi materiały misyjne, również kalendarze na 2019 rok.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. W czwartek kolekta na dalszą renowację naszych witraży, a za tydzień w niedzielę na renowację katowickiej Katedry.


4. Kończymy już miesiąc różańcowy, dlatego tym bardziej zapraszam na nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.15, w poniedziałek o 7.30, a we wtorek i środę o 17.30.


5. Msza św. za Solenizantów października – w środę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia.


6. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Msze św. w tym dniu – tak jak w niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory żałobne z procesją na cmentarz. Rodziny osób zmarłych od 1 listopada 2017 do końca października 2018  prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby. W ten sposób wspomnimy zmarłych w ostatnim roku naszych bliskich.


7. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.


8. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00.
Po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie pomodlimy się za naszych zmarłych.


9. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od piątku 2 listopada do czwartku 8 listopada; w sobotę o 16.30; w niedzielę o 15.30  w poniedziałek o 7.30, a w pozostałe dni o 17.30. Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła.
Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione w piątek o 9.00 /2.11./; we wtorek /6.11./ o 7.00; w środę /7.11./ o 17.00, w czwartek /8.11./ o 8.00.


10. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w sobotę po porannej Mszy w nabożeństwie do Niepokal. Serca Maryi.
Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych, będzie w środę od 16.00 – 17.00, a także zawsze pół godziny przed Mszą św.


11. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. porannej. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 8.45


12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kierunku Skrzyszowa/.


13. We Wszystkich Świętych Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 23 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz  Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 700 osób miesięcznie. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące        
• dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek: Komiks „Skauci Niepodległości”, czyli jak młodzi harcerze walczyli za Polskę
• poznaj stadion PGE Narodowy od kuchni            
• czym się różni flaga od barw narodowych


Polecam: nowy listopadowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!