Środa, 23 Styczeń 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – MISYJNA – 21.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedziela Zwykła, która rozpoczyna tydzień misyjny przeżywany pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Jezus Chrystus, Syn Boży, stał się do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. Oddany całkowicie woli Ojca i służbie ludziom przyszedł nie po to, aby Mu służono, ale aby służy i dać życie na okup za wielu. Dzisiaj o 9.00 gościć będziemy chór Cecylia z Połomi.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii – na opłacenie bieżących rachunków /woda, prąd, gaz/. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na misje.


3. Za tydzień wspominać będziemy kolejną Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. W tym dniu gościć będziemy o. Michała Śledzińskiego – werbistę, który wygłosi do nas słowo Boże i rozprowadzi materiały misyjne, również kalendarze na 2019 rok.


4. W trwającym październiku różaniec odmawiamy: w niedziele o godz. 15.15; w poniedziałki o 7.30; od wtorku do piątku o 17.30; w soboty o 16.30. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.


5. Jutro, w poniedziałek, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II po Mszy św. i różańcu jutro będzie możliwość ucałowania Jego relikwii.


6. Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbonki, odprawione będą we wtorek i czwartek o godz. 17.00.


7. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.


8. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30. Chętni, którzy chcieliby podjąć się trudu odmawiania różańca w ramach Róż Różańcowych, będą się mogli zapisać do Żywego Różańca po tym nabożeństwie w środę.


9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, zapraszam na nią wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne, które będą potem prowadziły różaniec.
Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po różańcu.


10. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Akacjowej 1 – 15 /nieparzyste/ i 2 – 36 /parzyste/.


12. Zawiązuje się w naszej Parafii Oaza Rodzin, czyli Domowy Kościół. Chętnych Małżonków, którzy chcieliby dołączyć zapraszam na spotkanie  w niedzielę 18 listopada o 17.00 na probostwo.


13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Będziemy porządkować groby naszych bliskich, bardzo proszę, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Zadbajmy też o groby, o których nikt może nie pamięta. Okażmy naszym zmarłym miłość poprzez modlitwę i inne uczynki miłosierdzia.  


14. Kartki do zalecek za zmarłych wyłożone są w przedsionku kościoła. Proszę o czytelne ich wypełnianie


15. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.


16. Jest możliwość włączenia się w akcję zbierania nakrętek, aby pomóc choremu Dominikowi. Można je składać w wyznaczonym miejscu w przedsionku naszego kościoła. Bóg zapłać!


 W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Dlaczego wielu przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?
• z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z ks. Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych
• o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

 

Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” oraz wydany przez Gościa Niedzielnego – kalendarz z Aniołami na 2019 rok, w cenie 8 zł., a także książkowe wydanie Śląskiego Kalendarza Katolickiego na 2019 r. poświęconego kard. Augustowi Hlondowi, w cenie 22 zł.  

Pamiętajmy, że mamy być misjonarzami tam, gdzie Pan Bóg nas postawił.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!