Środa, 23 Styczeń 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ PAPIESKI – 14.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedziela Zwykła oraz XVIII Dzień Papieski pod hasłem; „Promieniowanie Ojcostwa”. Pan zaprosił nas na spotkanie. Kieruje do nas swoje słowo, które jest żywe, skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, zdolne sądzić pragnienia i myśli serca. Pan nas zaprosił i mówi do nas. Wyjdźmy naprzeciw Pana.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/. Za wszelkie złożone ofiary, imienne i anonimowe, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby  Parafii /opłacenie rachunków za prąd, wodę, gaz/


3. Dziś również Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkoły życzę wielu darów Ducha Św. w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu. Różaniec dzisiaj o godz. 15.15 odmówimy w int. nauczycieli. Zapraszam dzieci, młodzież i nauczycieli.


4. W trwającym październiku różaniec odmawiamy: w niedziele o godz. 15.15; w poniedziałki o 7.30; od wtorku do piątku o 17.30, w soboty o 16.30.  Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.


5. We wtorek przypada urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i budowy nowych kościołów. A w czwartek obchodzić będziemy święto św. Łukasza, ewangelisty – patrona pracowników Służy Zdrowia, którym życzymy wielu łask podczas wypełniania niełatwego powołania względem chorych i cierpiących. W czwartek różaniec za Pracowników Służby Zdrowia i pacjentów.


6. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w kościele.


7. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII.  


8. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, a także chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi Róż Różańcowych naszej Parafii – zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30.


9. Katecheza dorosłych w czwartek po różańcu na probostwie.


10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.


11. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a o 18.30 Msza młodzieżowa, na którą zapraszam całą młodzież naszej parafii. Przed Mszą okazja do spowiedzi.


12. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.


13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 gościć będziemy chór Cecylia z Połomi w związku z XV Międzynarodowym Festiwalem Chórów im. ks. Anzelma Skrobola.


14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Stawowej, Moszczeńskiej, Górniczej i ks. Wallacha. Dziękuję też p. Marianowi za prace związane z instalacją elektryczną.


15. Małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją małżeńską jedność w ramach Oazy Rodzin, czyli Domowego Kościoła zapraszam na spotkanie informacyjne w dzisiejszą niedzielę o 17.00 na probostwo.


16. Związek Emerytów i Rencistów zaprasza Członków i Sympatyków Koła na Dzień Seniora w czwartek 18.10. o godz. 17.00 do sali GOKiR. Prosi się o potwierdzenie przybycia u członków zarządu.


17. Jest możliwość włączenia się w akcję zbierania nakrętek, aby pomóc choremu Dominikowi. Można je składać w wyznaczonym miejscu w przedsionku naszego kościoła. Bóg zapłać!     


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
• o nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii. To wielki skok do przodu w walce z nowotworami
• poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.


Polecam: październikowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” oraz wydany przez Gościa Niedzielnego – kalendarz z Aniołami na 2019 rok, w cenie 8 zł., a także książkowe wydanie Śląskiego Kalendarza Katolickiego na 2019 r. poświęconego kard. Augustowi Hlondowi, w cenie 22 zł.

 
Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!