Sobota, 16 Luty 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018 r.

alt1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Przeżywamy dzień Pański, dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Przeżywamy dzień Pański, dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Gromadzimy się w kościele, aby wspólnie sprawować w tym dniu pamiątkę i uobecnienie Jego jedynej Ofiary – Ofiary Krzyża. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.


2. Kolekta  dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, dalszą renowację witraży.


3. Od jutra rozpoczynamy październik, a więc i nabożeństwa różańcowe. Odprawiać je będziemy: w poniedziałki o godz. 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.15. Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45


5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.


6. Msza św. za zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie odprawiona we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, czyli w czwartek o godz. 17.00, zaś spotkanie Członków i Sympatyków III Zakonu będzie w piątek po porannej Mszy św.  na probostwie.


7. Msza św. szkolna, podczas której poświęcone będą różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. – w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.


8. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ i 2 – 36 /parzyste/.


10. Zapisywane są już intencje mszalne na przyszły 2019 rok. Jeszcze w tym tygodniu / w godzinach kancelaryjnych/ będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od poniedziałku 8 października.


11. Parafia nasza organizuje wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy w środę 10 października. Wyjazd będzie o godz. 12.30 z parkingu przy OSP, a powrót około północy /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Koszt to 40 zł od osoby, a zapisy w zakrystii.


12. Na naszym cmentarzu rozpoczęły się prace związane z poprawą infrastruktury wokół Grobu Powstańców Śląskich. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminę Mszana i naszą Parafię. Bardzo proszę zachować ostrożność podczas prac.


13. Jutro, w poniedziałek 01.10. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Połomi odbędzie się uroczystość nadania pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Mszana śp. ks. prał. Franciszkowi Pisulli. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.


14. OPS w Mszanie zaprasza na wspólne „wietrzenie szaf” polegające na tym, że każdy z mieszkańców może przekazać zbędne przedmioty /odzież, obuwie, biżuterię, zabawki, gry itp./ na rzecz osób bardziej potrzebujących. Każda osoba zainteresowana może zabrać coś dla siebie. Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Kultury w Gogołowej od jutra do piątku /1-5.10./ w godz. od 8.00 do 16.00.


15. Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i wspólnot maryjnych odbędzie się w sobotę 6.10. w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 10.30.


16. Achidiecezjalna Pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty odbędzie się w sobotę 6.10. w Piekarach Śl. Początek o godz. 10.30W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba
• o wizycie papieża Franciszka na Litwie
• dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe?
Polecam: nowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” oraz wydany przez Gościa Niedzielnego – kalendarz z Aniołami na 2019 rok, w cenie 8 zł.  


Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!