Sobota, 16 Luty 2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018 r.

alt1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Dać się zepchnąć na ostatnie miejsce – to obraz pewnej nieporadności życiowej, ale zajmowanie ostatniego miejsca z całą świadomością naśladowania Jezusa – to wielka wygrana naszego życia.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Dać się zepchnąć na ostatnie miejsce – to obraz pewnej nieporadności życiowej, ale zajmowanie ostatniego miejsca z całą świadomością naśladowania Jezusa – to wielka wygrana naszego życia. Pierwszeństwo w służbie obowiązuje uczniów Chrystusowych: ”Oto Ja jestem pośród was, jak ten, kto służy”. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.


2. Kolekta  dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.


3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30


4. Spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.


5. Msza św. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00, a Msza św. w int. Solenizantów września będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.


7. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/.


9. Od jutra zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2019 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od poniedziałku 8 października.


10. Parafia nasza organizuje wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy w środę 10 października. Wyjazd będzie o godz. 12.30 z parkingu przy OSP, a powrót około północy /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Koszt to 40 zł od osoby, a zapisy w zakrystii.


11. W poniedziałek 01.10. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Połomi odbędzie się uroczystość nadania pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Mszana śp. ks. prał. Franciszkowi Pisulli, wieloletniemu proboszczowi parafii w Połomi. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży
• o peregrynacji relikwii św. Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce
• w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?


W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę
• 160 lat po objawieniach Matki Boskiej w Lourdes – historia krok po kroku
• plakat ze słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać
Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik” i „Misyjne Drogi” oraz wydany przez Gościa Niedzielnego – kalendarz z Aniołami na 2019 rok, w cenie 8 zł.  

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!