Sobota, 16 Luty 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry

Pielgrzymka ministrantów do katedryGrupa naszych chłopców wzięła udział w powakacyjnej pielgrzymce ministrantów do katowickiej katedry, 30 sierpnia br.

Eucharystii przewodniczył bp Marek Szkudło. W homilii biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej podkreślił, że dzisiaj Jezus do każdego mówi: „Czuwaj”.
 

“Skoro powiedzieliście Chrystusowi: oto jestem, by służyć przy ołtarzu, to również nie bójcie się Mu powiedzieć: oto jestem do Twojej dyspozycji na całe życie” – mowił do ministrantów, wyznając, że dla niego służba przy ołtarzu była początkiem powołania.
 

Eucharystię poprzedziła konferencja dla ministrantów. Później chłopcy mieli okazję do spróbowania swoich sił w zawodach przeciągania liny czy podbijania piłki. Przed katedrą nie zabrakło również innych atrakcji i konkursów z nagrodami.

 

Pielgrzymka ministrantów do katedry  Pielgrzymka ministrantów do katedry