Sobota, 16 Luty 2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła, w którą przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, a także za nas samych, abyśmy mądrze korzystali z massmediów. O to modlić się będziemy również podczas niedzielnych nieszporów o godz. 15.30.


2. Witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego nowego kościoła MB Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. Wygłosi On do nas słowo Boże i poprosi o wsparcie dla budowanej świątyni. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.


3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII i VIII. Różaniec – sobota godz. 16.30


4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. będzie we wtorek o godz. 18.00 w kościele.


5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę po Mszy św. na probostwie.


6. W czwartek wieczorem gościć będziemy w naszej świątyni na modlitwie i spotkaniu kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój.


7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.


8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam na nią wszystkie dzieci.


9. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam na nią całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie młodzież z klas VIII i III gimnazjum – będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki o potrzebne łaski dla młodych naszych Parafian. Od 18.00 okazja do spowiedzi.


10. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. ks. Styry.
Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dary przyniesione na Mszę św. dożynkową.


12. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. /rocznik 2012/ odbędzie się jutro, w poniedziałek 17.09 o godz. 16.30 w szkole w sali nr 7.


13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że jutro 17.09 upływa termin III raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i opłaty za podatek od nieruchomości.


14. GOKiR Mszana zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 na Koncert Fortepianowy w Parku. Aktywnej Rekreacji w Mszanie. Wstęp wolny. A w innej części parku zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka.


15. GOKiR zaprasza na spotkanie promujące warsztaty ceramiczne do Sali Ośrodka Kultury w Mszanie w czwartek 20.09. o godz. 17.00. W programie pokaz rzemiosła i możliwość wykonania samodzielnie pracy.


16. GOS w Mszanie organizuje w sobotę 22 09. wyjazd na spływ kajakowy po Małej Panwi. Uczestnicy będą mieli zapewnione wyposażenie: sprzęt kajakowy z kamizelkami asekuracyjnymi, instruktaż i transport, a po wszystkim poczęstunek przy ognisku. Koszt to 70 zł od osoby /dzieci do 6 lat – 40 zł/ Zgłoszenia przyjmowane są na Krytej Pływalni w Połomi.


17. W najbliższy piątek 21.09. odbędzie się kolejna akcja krwiodawcza. Krew będzie można oddać w godz. od 9.00 do 13.30 przed remizą OSP w Mszanie. Będą to mogły uczynić osoby zdrowe od 18 – 60 roku życia. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.


18. W dniach od 19.09. – 5.10. przedsiębiorstwo Eko Glob będzie prowadziło zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV AGD. Zbiórka będzie prowadzona wg obowiązującego harmonogramu. Odpady powinny być wystawione najpóźniej o godz. 6.00 w dniu odbioru.


19. W kinie Pegaz działającym w Wodzisławskim Centrum Kultury w piątek, sobotę i niedzielę /21 -   22.09./ o godz. 17.00 będzie wyświetlany film pt.: „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?
• rozmowa z O. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła
• wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga


Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!