Sobota, 16 Luty 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.09.2018 r.

1. Dziś XXII Niedziela Zwykła. Ofiara krzyżowa Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nią stale, ponieważ sprawuje Eucharystię. Tu poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą. Zapraszam dzisiaj na niedzielne nieszpory o godz. 15.30.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień będzie kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.


3. Dzisiaj w Gogołowej przeżywamy Gminne Dożynki. Od godz. 14.30 przejazd korowodu, po czym świętowanie na boisku sportowym w Gogołowej przy ul. Okrężnej. Szczegóły na plakatach i w internecie.


4. Od poniedziałku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny 2018/2019. Msza św. w int. uczniów, nauczycieli pracowników naszej szkoły – jutro o godz. 8.00.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30


6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota po I piątku. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.


7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.


8. Wszystkie dzieci zapraszam w każdy piątek na Mszę św. szkolną na godz. 17.00, a w najbliższy piątek poświęcimy podczas Mszy szkolnej przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.
Po Mszy szkolnej zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.


9. Odwiedziny chorych i starszych Parafian – w sobotę od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii.


10. W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 9.00 Msza św. dożynkowa, dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Proszę w imieniu własnym i Sołtysa Sołectwa Mszana, aby w sobotę rano, na godz. 8.30 przynieść płody ziemi, które zostaną złożone u stóp ołtarza. Proszę również chętnych do pomocy przy strojeniu ołtarza. Na niedzielną dożynkową Mszę św. zapraszam poczty sztandarowe, rolników i wszystkich Parafian


11. Również w przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.


12. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawiona będzie także Msza św. dziękczynna w int. naszej Parafianki S. Marii Lucyny Gąsior. Uczestniczyć w niej będzie S. Lucyna oraz Siostry Urszulanki.


13. W przyszłą niedzielę będzie również pielgrzymka do Sanktuarium MB Uśmiechniętej w Pszowie. Możemy się dołączyć w Mszanie ok. godz. 6.15 do pieszych pielgrzymów idących z Moszczenicy.


14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/. Serdeczne Bóg zapłać również tym wszystkim, którzy pielgrzymowali, zarówno pieszo jak i samochodami, w środę do Turzy Śl. Dziękuję też tym, którzy kierowali ruchem, nieśli krzyż i nagłośnienie. Dziękuję ministrantom za udział w Pielgrzymce do katowickiej katedry, a także pielgrzymom na Górę św. Anny.


15. Sołtys sołectwa Mszana informuje, iż podatek gruntowy III rata za 2018 r. będzie pobierany w dniach 03 – 17.09.2018 r. w Urzędzie Gminy w godzinach urzędowania. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem.
• o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.
• drastycznie wzrasta liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co należy robić, aby młodzież uwolniła się od depresji?

 

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• bezpłatny dodatek, kalendarz na rok szkolny. Odliczamy dni do kolejnych wakacji.
• plakat  z podpowiedzią, jak zawsze być pierwszym.
• „Mały Gość” na pokładzie żaglowca Dar Młodzieży, który płynie na spotkanie z papieżem.
Polecam: nowy „Wiesiadnik” i nowe „Misyjne Drogi”.

 

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!