Sobota, 16 Luty 2019

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Tobie od Pana. Naśladujmy Maryję w słuchaniu słowa Bożego i wypełnianiu go w życiu. Prośmy ją też, by wypraszała nam potrzebne łaski w dążeniu ku świętości.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie na archidiecezję.


3. W środę udamy się z naszą mszańską pieszą pielgrzymką do Turzy Śl. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy /przy straży/ bezpłatny autokar. Zachęcam do licznego udziału, zwłaszcza młodzież naszej Parafii.


4. Pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry będzie w czwartek – wyjazd z Mszany o 8.45. Zaś zbiórka ministrantów będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Zapraszam również chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30


6. Msza św. za Solenizantów sierpnia zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


7. W sobotę przypada dzień modlitw o uświęcenia duchowieństwa. W tym dniu kapłani naszej archidiecezji pielgrzymują do kościoła Ducha Św. w Siemianowicach – Bytkowie. Pamiętajmy o kapłanach w naszych indywidualnych modlitwach.


8. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę na Górę św. Anny na obchody odpustu ku czci świętych Aniołów Stróżów. Wyjazd w sobotę 1 września. Zapisy chętnych w zakrystii.


9. Kończą się wakacje, dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne.


10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.


11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Gminne Dożynki, tym razem w Gogołowej. O godz. 7.00 w kościele w Połomi Msza św. dożynkowa. O godz. 14.30 wyjazd korowodu od granic Gogołowej z Jastrzębiem, a następnie świętowanie na terenie przy boisku w na ul. Okrężnej. Szczegóły na plakatach i w internecie.

Życzę dobrego i bezpiecznego, jeszcze, wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!