Sobota, 15 Grudzień 2018

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.08.2018 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. Jak manna na pustyni dla Izraela, jak podpłomyk dla Eliasza – tak Eucharystia jest pokarmem, którym posila się w drodze lud Boży Nowego Przymierza, zawartego we Krwi Chrystusa. Mocą tego pokarmu możemy iść ufnie na spotkanie Pana, który przygotował nam wspaniałą ucztę tam, gdzie będziemy Go oglądać twarzą w twarz.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Za wszelkie złożone ofiary – imienne i anonimowe – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/.

3. Jutro, w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą MB.

4. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu o 7.00; 10.00 i 16.00, a kolekta będzie przeznaczona na dalszą renowację naszych witraży.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od g. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W piątek przypada Urocz. św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

7. Najbliższy piątek to również III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. Msze św. niedzielne w czasie wakacji odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00;

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182  /parzyste/.

11. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii. Okazja do spowiedzi dla pątniczek w sobotę od godz. 16.15.

12. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w środę 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła.

13. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę na Górę św. Anny na obchody odpustu ku czci świętych Aniołów Stróżów. Wyjazd w sobotę 1 września. Zapisy chętnych w zakrystii.

14. Bóg zapłać O. Joachimowi za dwutygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas, a od czwartku gościć będziemy O. Arkadiusza Sitko.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!