Sobota, 16 Luty 2019

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.07.2018 r.


1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Nas wszystkich tu zebranych łączy jedna wiara i jeden chrzest. Łączy nas wspólne powołanie do świętości. Starajmy się uważnie słuchać słowa Bożego, godnie uczestniczyć w Najświętszej Eucharystii i otworzyć się na działanie łaski Bożej.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, zarówno imienne jak i anonimowe! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, na dalszą renowację naszych witraży.


3. Przypominam, że Msze św. w wakacyjne niedziele odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00 /nie ma też nieszporów/.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie jest okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30.


5. Msza św. za zmarłych w czerwcu: Anielę Wuwer, Arkadiusza Wodeckiego, Alfreda Zerzonia, Annę Mitko oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w środę o godz. 7.00.


6. W piątek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.


7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 51 – 71 /nieparzyste/ oraz ul. Kwiatowej.


8. Parafia nasza organizuje wyjazd do Krakowa. W programie modlitwa w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II, a potem czas wolny dla własnego zagospodarowania w samym Krakowie. Wyjazd będzie w środę 25 lipca o godz. 8.15, powrót około godz. 20.00. Koszt to 40 zł od osoby.


9. Będzie można oddać krew przed remizą OSP w Mszanie w piątek 13.07 w godz. od 9.00 do 13.30. Mogą to uczynić zdrowe osoby w wieku od 18 – 65 roku życia. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Warto wiedzieć, że oddając krew, nie tylko ratuje się drugiego człowieka, ale również chroni się własne zdrowie, bo każda krew jest poddawana wielu badaniom.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do wspólnej modlitwy w Bari patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego regionu
• 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków o świadczenie 300+. Jak je składać i kto może korzystać z programu Dobry Start?
• co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istnieje rozwiązanie tego zatrważającego problemu?

Polecam: wakacyjny „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!