Sobota, 16 Luty 2019

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.07.2018 r.

alt1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Chrystus Pan pozostaje z nami ciągle i rzeczywiście, ale pod osłoną znaków.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Chrystus Pan pozostaje z nami ciągle i rzeczywiście, ale pod osłoną znaków. Pozostaje z nami w swoim słowie, niosącym orędzie zbawienia, pozostaje w sakramencie Eucharystii. Znaki sakramentalne woda, wino, chleb, słowa i gesty to jakby szaty, poprzez które możemy dotknąć samego Chrystusa. Trzeba tylko naprawdę wierzyć, że On jest pośród nas obecny, że mówi do nas i czyni nadal wielkie znaki.


2. Dzisiaj nasza Parafianka S. Lucyna Gąsior przeżywa uroczystość swoich Zakonnych Ślubów Wiecznych. Uroczystość odbędzie w kaplicy zakonnej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie.
W niedzielę 9 września w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w int. S. Lucyny.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.


4. Od dzisiaj, przez całe wakacje, Msze św. odprawiane będą: w niedziele o 7.00, 10.00 i 16.00 /nie będzie nieszporów/; a w ciągu tygodnia w poniedziałki i środy o g. 7.00, w piątki o g. 8.00, a we wtorki, czwartki i soboty o g. 17.00.
Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam pozostające w domu dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45, Różaniec – sobota godz. 7.30


6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego a także do udziału w nabożeństwach; o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę. 


7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w czwartek po porannej Mszy św. na probostwie.


8. Msze św.:

* o uświęcenie duchowieństwa oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne będzie w czwartek o godz. 8.00;
* w int Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa oraz za Emerytów i Rencistów będzie w piątek o godz. 8.00;

* za dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne będzie w piątek o godz. 17.00,
* w int. Członków Żywego Różańca będzie w sobotę o godz. 8.00


9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 9.00. Zapisy chętnych w zakrystii.


10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 na probostwie.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 1 – 49 /nieparzyste/.


12. W najbliższy piątek 6.07. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 8.30.


13. W dniach od 1 do 5 sierpnia odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 31 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy „odpoczynek”
• Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. „Gość Niedzielny” przestawia kilka propozycji duchowych last minut
• historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru
Polecam: nowy wakacyjny „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!