Sobota, 16 Luty 2019

UROCZ. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018 r.

alt1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i prowadzi ich swoimi drogami.

1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Bóg powołuje ludzi i prowadzi ich swoimi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób przejawiło się w narodzeniu i życiu św. Jana Chrzciciela. My też jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za wybranie Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, abyśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie rachunków za prąd, wodę i gaz. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach


3. Rozpoczęliśmy wakacje. Msze św. odprawiane będą: niedziele o 7.00, 10.00 i 16.00; a w ciągu tygodnia w poniedziałki i środy o g. 7.00, w piątki o g. 8.00, a we wtorki, czwartki i soboty o g. 17.00.
Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30


5. Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki będą odprawione we wtorek i czwartek o godz. 17.00.


6. W piątek 29.06. przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się wiara całego Kościoła Powszechnego. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00 i 17.00, zaś zebrana kolekta to tzw. Świętopietrze – na Stolicę Apostolską.


7. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00, a Msza św. za Solenizantów czerwca będzie w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


8. W przyszłą niedzielę 1.07. nasza Parafianka S. Lucyna Gąsior będzie przeżywać uroczystość swoich Zakonnych Ślubów Wiecznych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w kaplicy zakonnej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Krakowie. Bardzo proszę o modlitwę w intencji S. Lucyny.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej. Bóg zapłać również za prace wykonane przy kościele i za dary stołu przyniesione na probostwo.


10. W dniach od 1 do 5 sierpnia odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już 31 lipca. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób przekazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.
• wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?
• jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?
Polecam: czerwcowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!