Czwartek, 16 Sierpień 2018

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.06.2018 r.

alt1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. „To, co widzialne, przemija, to zaś co niewidzialne, trwa wiecznie” /2 Kor 4,18/.

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. „To, co widzialne, przemija, to zaś co niewidzialne, trwa wiecznie” /2 Kor 4,18/. Dlatego gromadzimy się dzisiaj wokół Chrystusowego ołtarza, aby wspólnie doświadczyć tajemnicy wieczności, aby we wspólnocie Kościoła na nowo odkrywać nasze powołanie do życia wiecznego.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze boczne. Za wszelkie złożone ofiary, imienne i anonimowe, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Msza św. za zmarłych w maju: Piotr Królik, Stanisław Rduch, Józef Kanafek oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w środę o godz. 7.00, po niej Nowenna do MB Nieust. Pomocy.

4. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w środę po Mszy św. porannej na probostwie.

5. W środę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą MB. Zapraszam do udziału.

6. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII. Różaniec odmawiany będzie w sobotę o godz. 16.30.

7. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca, po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.

9. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi zapraszam na ognisko w sobotę o godz. 18.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 67 – 93 /nieparzyste/ oraz ulic Polnej i Ładnej.

11. Wyznaczone kopertą miejsca parkingowe przed naszym kościołem są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – z czasem pojawi się tam stosowny znak informacyjny.

12. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

13. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w najbliższy piątek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

14. GOKiR Mszana i Ośrodek Wsparcia CARITAS w Połomi zapraszają na Piknik Rodzinny przy Ośrodku Kultury w Mszanie, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 17.06. Początek o godz. 15.30. W programie koncert zespołu BRACIA.PL i wręczenie pucharów najlepszym zawodnikom Śląskiego Maratonu Rowerowego. Na scenie także grupa MISTER-TWISTER i zespół CLAUDIA I KASIA CHWOŁKA.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ m. in.:
• W Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?
• Refleksje po referendum: jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?
• Papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się także polskie akcenty?

Polecam: czerwcowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!