Środa, 23 Styczeń 2019

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.06.2018 r.

1. Dziś przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, trwamy też w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła dzisiaj o godz. 15.30.
Dziś również w Jastrzębiu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, do udziału w którym zachęcam.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze boczne.


3. Codziennie do piątku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła.


4. Msza św. w int. Przedszkolaków i Pracowników Gminnego Przedszkola w Mszanie z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8.30.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V.
Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.


6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po Mszy św. szkolnej o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.


7. W sobotę przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu również Msza św. o godz. 8.00. A od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną. Zapisy chętnych w zakrystii.


8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.30 na probostwie.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 25 – 63 /nieparzyste/.


10. W przyszłą niedzielę w katowickiej Katedrze odbędzie się pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych pod hasłem: „Św. Stanisławie Kostko – prowadź nas ku niebu”. Początek o godz. 13.30.


11. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach m. in. p. Wiśniewskiemu, p. Markowi, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze, wszystkim Parafianom, a także policji zabezpieczającej nasze przejście. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!


12. Dziękuję również za wszystkie przekazane życzenia, wszelką życzliwość i pomoc oraz dary stołu –  w związku z moim srebrnym jubileuszem kapłaństwa i okrągłymi urodzinami. Wszystkim Serdeczne Bóg Zapłać!


13. GOS w Mszanie zaprasza do udziału w cyklu spotkań na temat zdrowego trybu życia pt.: „Gmina ze /zdrowym/ sercem jak dzwon”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11.06. o godz. 17.00 w świetlicy remizy strażackiej w Połomi. GOS zaprasza na wycieczki: we wtorek 26.06. do Energylandii w Zatorze i w sobotę 23.06. na Spływ Kajakowy. Zapisy na Krytej Pływalni w Połomi. Szczegóły na plakatach.    


14. W sobotę 23 czerwca odbędzie się II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn do MB Częstochowskiej. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie www.msjsilesia.pl


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa
• kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem o Wincentym Witosie
• o ponurym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli
Polecam: nowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!