Środa, 23 Styczeń 2019

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018 r.

alt1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Łączymy się też dzisiaj w modlitwie z mężami i młodzieńcami pielgrzymującymi do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl.


2. Kończy się powoli miesiąc maj. Nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o godz. 7.30, we wtorek i środę  o 17.30, a w czwartek o godz. 15.30. W środę zgromadzimy się na majowym przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Stawowej.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30


5. Msza św. w intencji Solenizantów maja będzie odprawiona w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


6. W czwartek 31.05. obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; po procesji około 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 9.00, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy ulicami Mickiewicza, ks. Tuskera, 1 Maja i Sportową, gdzie zakończymy przy IV ołtarzu przy Domu Hodowcy. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy 4 ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Dziękuję również tym, którzy podjęli się trudu zbudowania ołtarzy na trasie procesji. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii.


7. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj. do 8 czerwca włącznie codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.


8. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W te dni Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.


9. Praktykujących I piątki miesiąca zapraszam do spowiedzi w środę od godz. 16.00 – 17.00, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.


10. Msza św. szkolna w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 17.00. Zapraszam do udziału wszystkie dzieci zwłaszcza, że to Dzień Dziecka.


11. W sobotę o godz. 12.30 zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej podczas Mszy św. sprawowanej w mojej intencji z ok. 25 rocznicy święceń kapłańskich i 50 urodzin.


12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 136 – 160 /parzyste/ i ul. Dębowej, Zielonej i Nowej.


13. Zarząd Koła Gospodyń w Mszanie serdecznie zaprasza Matki i chętnych Ojców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca, które odbędzie się we wtorek 29.05. o godz. 16.00 w sali GOKiR.


14. GOS w Mszanie zaprasza do udziału w cyklu spotkań na temat zdrowego trybu życia pt.: „Gmina ze /zdrowym/ sercem jak dzwon”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11.06. o godz. 17.00 w świetlicy remizy strażackiej w Połomi. GOS zaprasza na wycieczki: we wtorek 26.06. do Energylandii w Zatorze i w sobotę 23.06. na Spływ Kajakowy. Zapisy na Krytej Pływalni w Połomi. Szczegóły na plakatach.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako NAJświętszy Sakrament.
• rozmowa z kard. Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością i miłością
• czy sytuacja polityczna w Europie jest stabilna, i czy my, Polacy, możemy się czuć bezpiecznie?


Polecam: majowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i nowe „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!