Środa, 23 Styczeń 2019

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy.  Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.  Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.
Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.


2. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o godz. 7.30, we wtorek i środę  o 17.30, w sobotę o godz. 16.30.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na cele parafialne.


4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.


5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas II gimnazjum. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.


6. Nabożeństwo majowe z chórami naszego dekanatu odprawimy w środę o g. 17.30 w kościele.


7. W czwartek, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, bp Adam Wodarczyk o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii i młodzieży z Połomi. Zapraszam serdecznie na tę uroczystość nie tylko rodziny bierzmowańców, ale też wszystkich Parafian. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i innych chętnych – we wtorek po majowym i w środę od godz. 17.00.


8. Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00, a po niej ślubowana przez naszych przodków procesja dziękczynno-błagalna do kapliczki i krzyży przy ul. Mickiewicza w kierunku autostrady. Zapraszam również – jak zawsze w piątek – wszystkie dzieci.


9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


10. Msza św. w intencji Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki – od Koła Gospodyń Wiejskich zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.


12. W przyszłą niedzielę będzie Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Chętnych, którzy pragną pojechać na nią autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.


13. Procesja Bożego Ciała, 31 maja, przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, 1 Maja, Sportową, gdzie zakończymy przy IV ołtarzu przy Domu Hodowcy.


14. Zarząd Koła Gospodyń w Mszanie serdecznie zaprasza Matki i chętnych Ojców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca, które odbędzie się we wtorek 29.05. o godz. 16.00 w sali GOKiR.


15. Kino Pegaz przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film /z polskim lektorem/ pt.: „Ignacy Loyola”. Będzie on wyświetlany w piątek i sobotę /25 i 26 .05./ o godz. 17.00 i w przyszłą niedzielę 27.05. o godz. 18.00.


16. GOKiR Mszana zaprasza, teraz po Mszy św., na wystawę Polskie Banknoty XX wieku, która jest czynna w Ośrodku Kultury. Godziny otwarcia wystawy dzisiaj /niedziela 20.05./ od godz. 8.00 – 13.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i o człowieku, który nie jest Bogiem.
• jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?
• rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m. in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników.


W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• MISTRZOWSKI dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018 roku
• jak zostać mistrzem w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit
• szybują 6 metrów nad ziemią – o latających rybach
Polecam: majowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i nowe „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.