Poniedziałek, 18 Marzec 2019

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13.05.2018 r.

alt1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza Wspólnota Parafialna razem z 34 Dziećmi przeżywa radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Nabożeństwo dziękczynne i majowe dzisiaj o godz. 15.00.

1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza Wspólnota Parafialna razem z 34 Dziećmi przeżywa radość z Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Nabożeństwo dziękczynne i majowe dzisiaj o godz. 15.00.


2. Dzisiaj również 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 16.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na cele parafialne.


4. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą odprawiane w poniedziałek i środę o godz. 7.30, we wtorek, czwartek i piątek  o 17.30, w sobotę o godz. 16.30.


5. Jutro, w poniedziałek o godz. 11.00 będzie Msza św. w int. Pani Katechetki Ewy jako podziękowanie od Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych.  


6. W środę Dzieci Komunijne jadą na pielgrzymkę do Częstochowy, dlatego w środę po Mszy św. porannej odprawiona będzie nowenna do MB Nieust. Pomocy razem z majowym. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII.


7. Katecheza dorosłych – w czwartek po majowym, na probostwie.


8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy porannej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odmówieniem Koronki.


9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – wyjątkowo – w  piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.


10. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy próba przed bierzmowaniem.


11. W sobotę urodziny obchodzić będzie abp Wiktor Skworc – pamiętajmy o Nim w modlitwie.


12. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.


13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w piątek, wyjątkowo, o godz. 16.50 na probostwie.


14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej.


15. Małżeństwa przeżywające jubileusze zaproszone są do katowickiej katedry w przyszłą niedzielę 20.05. na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której przewidziane jest również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.


16. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 27.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.


17. Procesja Bożego Ciała 31 maja przejdzie w tym roku: po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, 1 Maja, Sportową, gdzie zakończymy przy IV ołtarzu przy Domu Hodowcy.


18. GOKiR Mszana zaprasza na wystawę Polskie Banknoty XX wieku, która będzie czynna w przyszłą niedzielę 20.05., w Ośrodku Kultury. Godziny otwarcia wystawy dostosowane są do porządku Mszy św. w naszym kościele – od godz. 8.00 – 13.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00.