Środa, 20 Marzec 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Nabożeństwa majowe i Dni Krzyżowe w naszej parafii

Nabożeństwo majoweSerdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, w czasie których szczególnie czcimy i modlimy się do Matki Bożej.

Odprawiamy je: w niedziele o godz. 15.30, w poniedziałki o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30.


Zachęcam też do licznego udziału w nabożeństwach majowych pod krzyżami przydrożnymi. 2 maja modliliśmy się już przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Skrzyszowskiej, a w środę 30 maja o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Stawowej.

W tym tygodniu przeżywaliśmy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których pod przydrożnymi krzyżami modliliśmy się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Dni Krzyżowe nawiązują również do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.

W poniedziałek, 7 maja, po Mszy św. porannej udaliśmy się do krzyża na cmentarzu, we wtorek modliliśmy się pod krzyżem na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę, 9 maja zgromadziliśmy się przy krzyżu na ul. Mickiewicza 187c. Tam też odprawione zostały nabożeństwa majowe.

Dziękuję również ks. Tadeuszowi, za muzyczną oprawę nabożeństwa majowego w niedzielę.

 

Nabożeństwo majowe  Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe

Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe