Środa, 20 Marzec 2019

Nabożeństwa majowe i Dni Krzyżowe w naszej parafii

Nabożeństwo majoweSerdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, w czasie których szczególnie czcimy i modlimy się do Matki Bożej.

Odprawiamy je: w niedziele o godz. 15.30, w poniedziałki o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30.


Zachęcam też do licznego udziału w nabożeństwach majowych pod krzyżami przydrożnymi. 2 maja modliliśmy się już przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Konopnickiej i Skrzyszowskiej, a w środę 30 maja o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Stawowej.

W tym tygodniu przeżywaliśmy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których pod przydrożnymi krzyżami modliliśmy się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Dni Krzyżowe nawiązują również do zbliżającej się uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego.

W poniedziałek, 7 maja, po Mszy św. porannej udaliśmy się do krzyża na cmentarzu, we wtorek modliliśmy się pod krzyżem na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę, 9 maja zgromadziliśmy się przy krzyżu na ul. Mickiewicza 187c. Tam też odprawione zostały nabożeństwa majowe.

Dziękuję również ks. Tadeuszowi, za muzyczną oprawę nabożeństwa majowego w niedzielę.

 

Nabożeństwo majowe  Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe

Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe Nabożeństwo majowe