Poniedziałek, 18 Marzec 2019

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 06.05.2018 r.

1. Pamiętajmy, że tylko wtedy będziemy przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, jeżeli z miłości do Niego i do bliźnich nauczymy się czynić to, co się Jemu podoba, co jest zgodne z Jego wolą.


2. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiamy je: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałki o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o godz. 16.30. zapraszam do licznego udziału.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne.


4. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża na cmentarzu, we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę o godz. 17.30 zgromadzimy się przy krzyżu na ul. Mickiewicza 187c. Tam też odprawimy nabożeństwa majowe.


5. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych będzie w środę o godz. 7.00.
6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V.  Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.


7. Msza św. szkolna – w piątek o godz. 17.00. A po niej i nabożeństwie majowym – zbiórka ministrantów.


8. W przyszłą niedzielę, w którą obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 po raz pierwszy zaproszą do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne. Nabożeństwo dziękczynne i majowe w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 9.00 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.


9. W przyszłą niedzielę przypada też 13 dzień miesiąca, a więc, pierwszy w tym roku, Dzień Fatimski. O godz. 16.00 Msza św. w intencji Czcicieli MB Fatimskiej, a po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału.


10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36; 54 – 82 /parzyste/.


11. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą – wyjątkowo – w piątek 18 maja od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.


12. Pragnę jeszcze raz podziękować za wszelkie prace wykonane w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach.


13. Diakoni naszego Seminarium rozpoczynają dziś rekolekcje przed sobotnimi święceniami kapłańskimi. Bardzo proszę o modlitwę w ich intencji.


14. GOKiR zaprasza na IV Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 13.05. w Połomi oraz na Gminny Rajd Rowerowy z metą w Jastrzębiu. Rajd będzie w sobotę 19 maja. Udział jest bezpłatny. Dla uczestników koszulki sportowe, ciepły posiłek i nagrody.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie
• „Nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają, jak przygotowały swoje dzieci do I Komunii św.
• w ramach nowego cyklu „Gościa” – „Ojcowie Niepodległości”, dzisiaj o postaci Wojciecha Korfantego

Polecam: majowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i nowe „Misyjne Drogi”.Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego, kolejnego tygodnia naszego życia. Maturzystom – wiele światła Ducha Św. i daru mądrości.