Poniedziałek, 18 Marzec 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – ODPUST PARAFIALNY – 29.04.2018 r.

alt1. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego, a także 120 rocznicę poświęcenia naszej parafialnej świątyni.


1. W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego, a także 120 rocznicę poświęcenia naszej parafialnej świątyni. Witam serdecznie wszystkich Parafian i Gości. Szczególnie witam ks. abpa dra Damiana Zimonia, który przewodniczyć będzie Sumie Odpustowej, a także ks. dra Bartłomieja Kuźnika – odpustowego kaznodzieję.
Odpust można zyskać przez nawiedzenie naszego kościoła i spełnienie pozostałych warunków odpustu. Zapraszam na uroczyste Odpustowe Nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na opłacenie bieżących rachunków. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.


3. Msza św. za Solenizantów kwietnia odprawiona będzie jutro w poniedziałek o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.
Jutro też o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian i procesja na cmentarz oraz modlitwa za zmarłych.


4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w poniedziałki po porannej Mszy św., od wtorku do piątku o godz. 17.30, w soboty o 16.30, a w niedzielę o 15.30. Serdecznie zapraszam do licznego w nich udziału.


5. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, a nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Kolekta będzie na potrzeby naszej Parafii.


6. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieust. Pomocy, a o 17.30 nabożeństwo majowe przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Skrzyszowskiej i Konopnickiej.


7. Praktykujących I piątki miesiąca zapraszam do spowiedzi w środę od godz. 16.00 – 17.00, szczególnie zapraszam ubiegłoroczne dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.


8. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30
 

9.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.


10. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św., na probostwie.


11. Msza św. szkolna w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.


12. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.
Dziękuję również za wszelkie prace wykonane dla przygotowania dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo. Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.


W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o nowej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei.
• rozmowa z nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach ks. Romanem Buchtą

Polecam: nowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby nasz patron – św. Jerzy, męczennik, nieustannie wypraszał nam potrzebne łaski  do mężnego wyznawani wiary i w dążeniu ku świętości. Św. Jerzy – módl się za nami!