Poniedziałek, 18 Marzec 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA– 22.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.
 

2. Witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze kolektę na nowobudowany przez niego kościół w Jankowicach Rybnickich. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków.


3. Jutro, w poniedziałek, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a we wtorek Uroczystość św. Jerzego, męczennika, patrona naszej Parafii. Zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Suma Odpustowa w intencji Parafian z procesją o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. dr Bartłomiej Kuźnik, kapelan Abpa Damiana Zimonia i wykładowca na Wydziale Teologicznym UŚ. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na te uroczystości, zapraszam poczty sztandarowe, panów do baldachimu.


4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Tradycyjnie w tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosł. Boże w ludzkiej pracy. Po Mszy św. udamy się do krzyża przed kościołem i tam będziemy się modlić w tych intencjach wzywając też wstawiennictwa MB Nieust. Pomocy.


5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas II gimnazjum.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45    Różaniec – w sobotę o godz. 16.30


6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy św. zbiórka ministrantów. Zapraszam też chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.


7. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.


8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.  Dziękuję też za prace wykonane w ubiegłym tygodniu na terenie parafialnym.


 9. W najbliższy piątek w kościele św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu na oś. Przyjaźń o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzechy aborcji oraz wszystkie zabójstwa dzieci nienarodzonych w naszej Ojczyźnie oraz o jak najszybszy zakaz aborcji w Polsce.


10. Związek Emerytów i Rencistów zaprasza na Spotkanie Wiosenne połączone z potańcówką – we wtorek /24.04./ o godz. 17.00 w sali GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie obecności u Członków Zarządu.


11. GOKiR w Mszanie organizuje w sobotę 29.04 wyjazd do „Ogrodów Kapiasa” w Goczałkowicach oraz ogrodów „Pudełko” w Pisarzowicach. Wyjazd z Mszany o godz. 8.00, a koszt to 15 zł od osoby.


12. Kino Pegaz przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Święty niezłomny” opowiadający o ks. Pedro Povera, który zginął śmiercią męczeńską  w roku 1936, a w 2003 r. Jan Paweł II dokonał jego kanonizacji. Projekcja będzie w piątek /27.04./ i sobotę /28.04./ o godz. 19.00 i w przyszłą niedzielę /29/04./ o godz. 18.00


13. Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zachęca do włączenia się do grupy Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Chętnych proszę o zapisanie się na listę w zakrystii.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete ex exsultate” – o świętości w świecie współczesnym
• czy Duch Św. może zmienić Tradycję w Kościele?
• czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?


W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• szablon na laurkę dla mamy
• jak stawiać pierwsze kroki na rolkach
• o 11-letnim łowcy przygód
Polecam: kwietniowy „Wiesiadnik” i „Misyjne Drogi”.

Wszystkim życzę odwagi w kroczeniu za Jezusem Dobrym Pasterzem, a także dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia