Poniedziałek, 18 Marzec 2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018 r.

alt1. Eucharystia jest upamiętnieniem Paschy Chrystusa, Jego przejścia ze śmierci do życia. Zmartwychwstały przychodzi w tej godzinie do swego ludu. Daje się poznać w rozważanych słowach Pisma, które się do Niego odnoszą i przy łamaniu chleba.

1. Eucharystia jest upamiętnieniem Paschy Chrystusa, Jego przejścia ze śmierci do życia. Zmartwychwstały przychodzi w tej godzinie do swego ludu. Daje się poznać w rozważanych słowach Pisma, które się do Niego odnoszą i przy łamaniu chleba.

2. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna X Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym. Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne. Za wszelkie złożone ofiary, anonimowe i imienne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nowobudujący się kościół w Jankowicach Rybnickich.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.


6. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca – dzień poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odmówieniem koronki.


7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, wcześniej okazja do spowiedzi. Zapraszam całą młodzież naszej Parafii.


8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii.


9. W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się w naszym kościele Dekanalny Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów Charytatywnych Caritas.


10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.  


11. Nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego połączony ze świętowaniem 120 rocznicy poświęcenia naszej świątyni – obchodzić będziemy za dwa tygodnie, w niedzielę 29 kwietnia.


12. Dnia 24 maja będzie udzielany w naszym kościele sakrament bierzmowania. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze tego sakramentu, a chciałyby go przyjąć – proszę o zgłoszenie się do mnie.


13. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie we wtorek 17.04. o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie.


14. W najbliższy piątek 20.04. w godzinach 9.00 – 13.30, przed remizą OSP w Mszanie będzie kolejna – już 20ta – akcja krwiodawcza. Mogą w niej wziąć udział zdrowe osoby od 18 – 65 roku życia /nowi dawcy do 60 lat/. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablotce.


15. Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zachęca do włączenia się do grupy Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Członkowie TPSem modlą się za przygotowujących się do kapłaństwa, a także o nowe powołania. Chętnych, którzy również chcieliby podjąć się tego zadania w ramach  TPSem – proszę o zapisanie się na listę w zakrystii.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który wg powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Czy to przypadek?
• Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma św. koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam przekazać?

Polecam: kwietniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.


Niech Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławi i pomaga być pełnymi miłości.

Zmieniony (Piątek, 20. Kwiecień 2018 11:07)