Poniedziałek, 18 Marzec 2019

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA – 08.04.2018 r.

alt1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Duch Święty przynagla nas”. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem koronki – dzisiaj o godz. 15.30.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka w ramach inicjatywy „Śląskie – dzieciom z Aleppo”. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne.


3. Jutro, w poniedziałek obchodzimy przeniesioną z 25.03. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zachęcam też do podjęcia duchowej adopcji.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30


5. We wtorek uprzątniemy dekorację Bożego Grobu. Chętnych do pomocy zapraszam na g. 9.00.


6. Msza św. za zmarłych w marcu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w środę o g. 7.00.


7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci. Po Mszy zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.


8. W sobotę o godz. 9.00 przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne. Proszę o modlitwę w ich intencji.


9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.


10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.  

W imieniu kapłanów naszego dekanatu składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. w ramach Konwentu Wielkanocnego. Dziękuję również zespołowi Mszanianka za uświetnienie swoim śpiewem tej uroczystości.


11. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie we wtorek 17.04. o godz. 17.00 w sali GOKiR w Mszanie.


12. Pojawiła się kolejna szansa o ubieganie się o dofinansowanie do wymiany urządzeń grzewczych. Szczegóły będzie można poznać podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się w czwartek 12.04. o godz. 17.30 w Sali Ośrodka Kultury w Połomi, przy ul. Szkolnej 17.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Jezu, ufam Tobie. Te słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności.
• jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych?
• Gość Niedzielny odwiedził plan zdjęciowy jednej z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich lat – Korony królów.

Polecam: kwietniowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości.