Sobota, 16 Luty 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Bóg zapłać za wspólne przeżycie Triduum Paschalnego

Wielkanoc 2018Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej następuje przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – to pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Rozpoczyna się w tym dniu nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
Rano w kościele odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a wieczorem Ceremonie Wielkopiątkowe składające się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu.

WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w grobie. Odbywa się adoracja przy Bożym Grobie, a także święcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa - o godz. 20.00 rozpoczyna się Wigilia Paschalna, która jest czuwaniem na cześć Pana. Składa się ona z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej, liturgii eucharystycznej i Procesji Rezurekcyjnej.

Bóg zapłać wszystkim za pobożny udział w tych świętych obrzędach.

 

Wielkanoc 2018  Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018