Piątek, 14 Grudzień 2018

Bóg zapłać za wspólne przeżycie Triduum Paschalnego

Wielkanoc 2018Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej następuje przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – to pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Rozpoczyna się w tym dniu nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
Rano w kościele odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a wieczorem Ceremonie Wielkopiątkowe składające się z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu.

WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w grobie. Odbywa się adoracja przy Bożym Grobie, a także święcenie pokarmów na stół wielkanocny.
Noc Zmartwychwstania Pana Jezusa - o godz. 20.00 rozpoczyna się Wigilia Paschalna, która jest czuwaniem na cześć Pana. Składa się ona z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej, liturgii eucharystycznej i Procesji Rezurekcyjnej.

Bóg zapłać wszystkim za pobożny udział w tych świętych obrzędach.

Wielkanoc 2018  Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018

Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018 Wielkanoc 2018