Poniedziałek, 18 Marzec 2019

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01.04.2018 r.

alt1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ!

Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!  
Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania. Trwa również nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

2. Uroczyste świąteczne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.15. Serdecznie zapraszam. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia – na Caritas archidiecezji, a przed kościołem zbiórka w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo”.


4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. porannej. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i I Komunijne. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30.  


5. W środę gościć będziemy w naszym kościele kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój w ramach Konwentu Wielkanocnego. O godz. 17.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, o nowe powołania oraz za zmarłych kapłanów. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej Eucharystii.


6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.


7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.00 na probostwie.


8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ i Sportowej.


9. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać lektorom, psalmistom, służbie liturgicznej ołtarza, scholi, kościelnym, organiście, orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim. Ks. Tadeuszowi i O. Krystianowi za pomoc duszpasterską. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni!
Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo. Panu Tatarczykowi za baranki wielkanocne dla naszych chorych, firmie Kozielski za chlebki na Wielki Czwartek. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary  – składam z serca płynące Bóg zapłać!


10. W najbliższą sobotę 7.04. w Mszanie odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczegóły szczepienia są przedstawione na rozwieszonych plakatach.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
• Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję
• w drodze do relacji z Bogiem – między rozumem i wiarą. O tym jak bardzo wiarygodne są świadectwa o cudach.
• o mniszkach kamedułkach, które żyją w cichym szczęściu; Gość został zaproszony za klauzurę klasztoru

Polecam: nowy „Wiesiadnik”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Misyjne Drogi”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz niech napełni nas swoim – tak bardzo potrzebnym nam, naszym rodzinom i całemu światu – pokojem!

Zmieniony (Czwartek, 29. Marzec 2018 19:28)