Poniedziałek, 18 Marzec 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018 r.

alt1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje.

1. W dzisiejszą, V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej czas ćwiczeń duchowych, czyli rekolekcje.  Witam pośród nas ks. prob. Franciszka Musioła i życzę mu wielu darów Ducha  św., a nam życzę otwartości na Boże słowo i na działanie łaski Bożej. Plan rekolekcji dostępny jest na naszej stronie internetowej, w gablotce, na drzwiach kościoła, a także w Wiesiadniku.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary! W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele związane z działalnością ks. Rekolekcjonisty. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.


3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W piątek odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii. Początek o godz. 18.00 na skrzyżowaniu ulic Moszczeńskiej i Mickiewicza, następnie przejdziemy w kierunku kościoła i zakończymy przy krzyżu misyjnym. Proszę przynieść ze sobą świece.


4. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, który jest patronem mężów, ojców, mężczyzn, dobrej śmierci i całego Kościoła Powszechnego


5. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.


6. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w I kwartale tego roku odprawiona będzie w piątek o godz. 17.00 – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


7. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00


8. W sobotę po Mszy św. około godz. 17.45 będzie w kościele przedstawiana Pasja, czyli Męka Pańska w wykonaniu grupy teatralnej Kredens.


9. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, zaś przed Mszą św. o godz. 9.00 zgromadzimy się na placu przy kaplicy przedpogrzebowej tam uroczyste poświęcenie palm i procesja do kościoła. Procesja w tym dniu przypomina o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Także w tym dniu młodzież gromadzi się w katedrze w Katowicach o godz. 14.00. Zachęcam i naszą młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, do udziału w tym spotkaniu.  


10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą w Wielką Środę, 28.03. Zapisy chętnych w zakrystii.


11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.


12. W Wielki Piątek, 30.03. organizowany jest wyjazd na Misterium Meki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 3.00 nad ranem, a zapisy przyjmowane są w zakrystii.


13. GOKiR Mszana zaprasza w sobotę 24.03. na Festiwal Palmy Wielkanocnej. Początek o godz. 15.00 w Parku Aktywnej Rekreacji. A w sobotę 7 kwietnia GOKiR zaprasza do Połomi na Wiosenną Galę Śląskich Szlagierów. Bilety za 25 zł w ośrodkach kultury


14. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza do udziału w wymianie ubrań „Ubierzmy się u Arimaniego”, która odbędzie się od 19 do 23 marca w godz. 8.00 – 17.00 w Ośrodku Kultury w Połomi.


15. Wnioski rekrutacyjne do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 można składać w sekretariacie przedszkola do piątku 23 marca. Przedszkole organizuje zbiórkę starych fotografii z okresu 1968 – 2000, które mają jakikolwiek związek z gminnym przedszkolem. Akcja związana jest ze zbliżającym się jubileuszem 50-lecia Gminnego Przedszkola w Mszanie.


16. W Kinie Pegaz przy Wodzisławskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć film pt.: „Sprawa Chrystusa”. Projekcja będzie w piątek i sobotę /23 i 24.03./ o godz. 17.00 i w niedzielę /25.03./ o g. 18.00.


17. Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku informuje o Dniach Otwartych i rekrutacji na nowy rok szkolny. Szczegóły w gablotce.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych
- o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem
- dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring
Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi również Paschaliki w cenie 6 zł.

Wszystkim życzę owocnego przeżycia Rekolekcji Parafialnych, wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!