Sobota, 15 Grudzień 2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018 r.

alt1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku?

Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na ogrzewanie budynków kościelnych, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze soborowy i boczne.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00.  Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV i V.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.     Różaniec – w sobotę o godz. 16.30


5. Msza w intencji Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet będzie w czwartek o g. 17.00

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.


7. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o g. 10.00


8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.30 na probostwie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/.


10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w tym miesiącu dopiero przed świętami – w Wielką Środę tj. 28.03. Zapisy chętnych w zakrystii.


11. Od I Niedzieli Wielkiego Postu grupa 215 mężczyzn przygotowuje się w Katowicach do podjęcia w swoich parafiach funkcji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Wśród nich jest również nasz Parafianin pan Piotr Świątek. Wyznaczenie nowych Szafarzy będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 14.00 w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla. Zapraszam do udziału.


12. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 18 – 21 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.


13. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.


14. Sołtys Sołectwa Mszana informuje, że I rata podatku gruntowego będzie pobierana do15 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy Mszana w Sali Ślubów w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.


15. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza Członkinie na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się we wtorek 6.03. o godz. 16.00 w Sali GOKiR w Mszanie


16. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego  programu „Aktywny samorząd”. Bliższe informacje znajdziemy w gablotce.


17. Młodzież i dzieci zachęcam do wzięcia udziału w XIV edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju” organizowanego przez Fundację „Instytut Tertio Millenio”. Szczegóły w gablotce i na stronie www.konkurspapieski.pl


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu?
- co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich Żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?
- relacja z ugandyjskiej miejscowości Palabek, w której swoje schronienie znaleźli uchodźcy z szarganego wojną Sudanu Południowego.

Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!