Sobota, 15 Grudzień 2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018 r.

alt1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia.

Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi. Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku pod obrazem MB Częstochowskiej.

2. Serdecznie witam pośród nas o. Andrzeja Binka, kapucyna, pochodzącego z Rybnika, który pracuje na Litwie. Wygłosi on do nas słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem poprosi nas o wsparcie materialne dla działalności jego zakonu na Litwie.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15 . Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.


5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30


6. Msza za Solenizantów lutego będzie odprawiona w środę o g. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia.


7. Od środy rozpoczną się Rekolekcje Szkolne, które poprowadzi ks. Rafał Mucha pracujący w Sanktuarium  MB w Piekarach Śl. W środę i czwartek klasy I – V mają nauki o 9.45, a klasy VI – VII i II – III gimnazjum o godz. 11.45. W piątek o godz. 9.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie Rekolekcji dla wszystkich klas – w int. uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z okazji wspomnienia patrona szkoły św. Kazimierza oraz za dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.


8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca MB w sobotę.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicach Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kier. Skrzyszowa/.


10. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 18 do 21 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

11. Wielkopostne Rekolekcje dla Nauczycieli odbędą się w dniach 26 – 27 lutego o godz. 19.15 w kościele NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju.


12. Sołtys Sołectwa Mszana informuje, że I rata podatku gruntowego będzie pobierana w dniach 1 – 15 marca 2018 r. w Urzędzie Gminy Mszana w Sali Ślubów w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie
- w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” o modlitwie jako najlepszej broni
- jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha przeżyli zdobycie przez niego złotego medalu

Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!