Czwartek, 24 Styczeń 2019

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 r.

alt1. Dziś VI Niedziela Zwykła, a zarazem jest to ostatnia niedziela karnawału.

Obchodzimy również dzisiaj w Kościele XXVI Światowy Dzień Chorego. Wzywając wstawiennictwa MB z Lourdes modlimy się za chorych, cierpiących, a także za posługującym pośród nich. W tej intencji chcemy się tez modlić podczas dzisiejszych niedzielnych nieszporów o godz. 15.30, a w czasie Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych. Rozpoczynamy także dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy się I Niedzielą Wielkiego Postu – Niedzielą Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne. Za wszelkie ofiary, anonimowe i imienne, serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne, na bieżące funkcjonowanie.


3. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu ścisłego tzn. postu co do jakości i ilości spożywanego pokarmu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą o godz. 7.00; 16.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu będzie tzw. jałmużną postną, do której zobowiązani są ci, którzy korzystali z dyspensy od pokarmów mięsnych lub naruszali piątkowe posty. Pamiętajmy, że okres Wielkiego Postu to czas wstrzymywania się od udziału w zabawach.


4. Msza św. za zmarłych w styczniu oraz za zmarłych zalecanych – w środę o godz. 7.00


5. Czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na adoracji Najśw. Sakramentu przeżywać będziemy w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do trwania przy Chrystusie Eucharystycznym wg poniższego planu:
9.00 - ul. Mickiewicza, ks. Tuskera, ks. Styry, Sportowa
10.00 - ul. Wodzisławska, Sosnowa, Brzozowa, Dębowa, Zielona
11.00 - ul. Moszczeńska, Wiśniowa, Wesoła, ks. Wallacha
12.00 - ul. Kopernika, Konopnickiej, Ładna
13.00 - ul. Skrzyszowska, Chabrowa, Stawowa, Górnicza, Akacjowa
14.00 - ul. 1 Maja
15.00 - ul. Nowa, Polna, Turska, Spacerowa, Kwiatowa
16.00 - Dzieci, gimnazjaliści, młodzież i wszyscy, którzy nie mogli wcześniej. W sobotę o 16.30 – nabożeństwo na zakończenie  adoracji


6. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży będzie w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 17.30.
Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w wielkopostne środy o godz. 17.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę wielkopostną o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Maciąg – wikariusz z parafii MB Różańcowej z Moszczenicy.
Zalecania za naszych zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw można składać w zakrystii.


7. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie. Zapraszam zainteresowanych.


8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00. W czasie tej Mszy św. poświęcone będą świece dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, przedtem okazja do spowiedzi.


9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicach Stawowej, Moszczeńskiej, Górniczej i ks. Wallacha.


10. W środę 21.02. w godz. 8.00 – 13.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
- o męczennicy z ludu Czango /Rumunia/, która zginęła z różańcem w ręku
- czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia.
Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!