Czwartek, 24 Styczeń 2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2018 r.

Czy dostrzegamy Chrystusa w nas samych i w naszych bliźnich? Czy może On działać w nas w sposób wolny, czy nie jest skrępowany naszymi grzechami?

2. Witam pośród nas O. Joachima, werbistę, który wygłosi do nas słowo Boże i przez najbliższy tydzień będzie posługiwał w naszej Wspólnocie.  Zapraszam dzisiaj na niedzielne nieszpory o godz. 15.30

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze nowe ołtarze: soborowy i boczne.


4. Jutro, w poniedziałek wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszy św. poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30.


6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.30. Zapisy chętnych w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w piątek o godz. 18.00 na probostwie.  


8. W przyszłą niedzielę przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Podczas nieszporów w tym dniu będziemy modlić się za chorych, cierpiących i im posługującym, a podczas Mszy św. o 16.00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Konopnickiej.


10. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie organizuje wyjazd na narty na stok „Zagroń” w Istebnej w piątek 9 lutego. Wyjazd z Mszany o godz. 15.00 z parkingu przy GOKiRze. Koszt wyjazdu 65 zł /w tym ubezpieczenie, karnet i przejazd/. Po oddaniu karnetu zwrot 10 zł. Zapisy w krytej pływalni w Połomi pod nrem tel. 32 476 00 12 – do godz. 13.00 w czwartek. Ilość miejsc ograniczona.

11. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie zaprasza na ferie. Program zajęć znajduje się na stronie internetowej i na plakatach. GOKiR jest także organizatorem zawodów narciarskich w Istebnej o Puchar Wójta Gminy Mszana. Rywalizacja odbędzie się 24 lutego. Zapisy w ośrodkach kultury.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- dr Wanda Półtawska wypowiadając się w obronie życia dzieci nienarodzonych – mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia
- o burzliwych dziejach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego
- o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci


Polecam: lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień, a dzieciom i młodzieży – udanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!