Czwartek, 24 Styczeń 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018 r.

alt1. Dziś IV Niedziela Zwykła. Stajemy przed obliczem Boga najwyższego, zgromadzeni na wezwanie Jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Będziemy słuchać przepełnionych mocą z wysoka słów Chrystusa, nakarmimy się Chlebem Życia, będziemy uczestniczyć w Kielichu naszego zbawienia. Otwórzmy nasze serca na tak wielką i bogatą tajemnicę wiary.


2. Zapraszam dzisiaj na nieszpory kolędowe o godz. 15.30.


3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na ogrzewanie naszych budynków kościelnych.Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 7.30.


5. Msza św. za Solenizantów stycznia odprawiona będzie w środę o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.


6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8. 00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach o powołania w czwartek i do Niepokalanego Serca NMP w sobotę.


7. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic.

W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego też kolekta w tym dniu na zakony kontemplacyjne.

W piątek też będziemy sprzątać stajenkę i dekoracje świąteczne – chętnych do pomocy zapraszam po wieczornej Mszy św.


8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu świeckich w piątek po Mszy porannej.


9. W sobotę wspominać będziemy św. Błażeja, który jest patronem od gardła. W piątek po wieczornej Mszy św. i w sobotę po Mszach udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.


10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Kopernika 57 – 65 /nieparzyste/ oraz 2 – 36 /parzyste/.


11. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie organizuje wyjazd na narty na stok „Zagroń” w Istebnej w dniach 2 i 9 lutego. Wyjazd z Połomi o godz. 14.45 – z parkingu przy kościele, oraz z Mszany o godz. 15.00 s parkingu przy GOKiR-ze. Koszt wyjazdu 65 zł /w tym ubezpieczenie, karnet i przejazd/. Po oddaniu karnetu zwrot 10 zł. Zapisy w krytej pływalni w Połomi pod nrem tel. 32 476 00 12 – do godz. 13.00 w dniu poprzedzającym wyjazd. Ilość miejsc ograniczona.

12. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie zaprasza na ferie. Program zajęć znajduje się na stronie internetowej i na plakatach. GOKiR jest także organizatorem zawodów narciarskich w Istebnej o Puchar Wójta Gminy Mszana. Rywalizacja odbędzie się 24 lutego. Zapisy w ośrodkach kultury.


W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych
- skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe?
- kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięczni?

Polecam: nowy, lutowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień, a dzieciom i młodzieży – udanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!