Niedziela, 25 Luty 2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018 r.

Bóg wie, że ten świat nieustannie się zmienia – „pokolenie przychodzi i odchodzi”. Dlatego wciąż potrzebujemy napomnienia i poprawy życia, aby mądrze z niego korzystać.

2. Zapraszam dzisiaj na Wspólne kolędowanie o  godz. 15.00

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na ogrzewanie naszych budynków kościelnych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VII i I gimnazjum. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Do czwartku 25 stycznia – do święta Nawrócenia św. Pawła – trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, czyli o jedność wszystkich wierzących w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

8. Zakończyliśmy Odwiedziny Kolędowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu. Bóg zapłać za złożone podczas kolędy ofiary, są one przeznaczone na ołtarze: soborowy i boczne.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/.

10. Nabór wniosków na wymianę starych kotłów na kotły gazowe, na pelet lub węgiel 5 klasy, na rok 2018 będzie 22 i 23 stycznia br. w Urzędzie Gminy.

11. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie organizuje w czwartek 25.01. o godz. 17.00 spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w sali GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie obecności u skarbnika lub pozostałych członków zarządu.

12. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza do skorzystania z wielu atrakcji w okresie Ferii Zimowych. W programie m. in. wyjazdy na narty, lodowisko, do Żyrafa Park w Ostrawie oraz wiele innych. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej GOS i Urzędu Gminy Mszana.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- Nie ma wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska – przekonuje abp Tadeusz Wojda
- grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko jej bliskich
- jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
- plakat z Kamilem Stochem
- co to właściwie jest dziecięca wiara?

Polecam: Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!