Czwartek, 21 Czerwiec 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.01.2018 r.

alt1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zasiadamy do stołu z Chrystusem, Bożym Barankiem, który gładząc nasze grzechy, staje się dla nas pokarmem na drodze do niebieskiej ojczyzny.

On sam karmi nas obficie swoim słowem i swoim Ciałem oraz poi swoją Krwią, bo wie, jak jesteśmy słabi, jak często ulegamy złu i grzechowi, jak krucha jest nasza wola trwania w tym, co dobre i święte.

2. Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.  Będziemy się za nich modlić podczas  nieszporów kolędowych  o  godz. 15.30

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasz nowy ołtarz soborowy i ołtarze boczne. Za wszelkie ofiary, imienne i anonimowe, składam z serca płynące Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na archidiecezję.

4. Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą: w poniedziałek i środę o godz. 7.00, w piątek o godz. 8.00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.
Kancelaria czynna jest po Mszach św. od poniedziałku do piątku.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas IV, V i VI. Różaniec – sobota o godz. 16.30

6. Od czwartku 18 do 25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7. Katecheza dorosłych w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii. Wcześniej okazja do spowiedzi od 18.00.

10. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zostanie odprawiona o godz. 9.00 Msza św. w intencji Babć i Dziadków – serdecznie zapraszam do udziału.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Ks. Styry.

12. Kończymy w tym tygodniu odwiedziny kolędowe. W sobotę  kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.

13. Serdeczne Bóg zapłać O. Arkadiuszowi za miesięczną posługę duszpasterską pośród nas.

14. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie serdecznie zaprasza Panie oraz osoby towarzyszące na wspólne kolędowanie we wtorek 16 stycznia o godz. 16.00 w Sali Domu Ludowego.

15. Wójt Gminy Mszana informuje, że nabór wniosków na wymianę starych kotłów na kotły gazowe, na pelet lub węgiel 5 klasy, na rok 2018 zostaje przesunięty na dzień 22 i 23 stycznia br.

16. Wójt Gminy Mszana wraz z sołtysami zaprasza na Biesiadę Rolniczą, która odbędzie się w sobotę 27.01 o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Połomi. W programie szkolenie dla rolników, część rozrywkowo-artystyczna i zabawa taneczna. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy przyjmują sołtysi Gminy Mszana.

17. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza do skorzystania z wielu atrakcji w okresie Ferii Zimowych. W programie m. in. wyjazdy na narty, lodowisko, do Żyrafa Park w Ostrawie oraz wiele innych. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej GOS i Urzędu Gminy Mszana.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?
- o tym jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata” przedstawiający Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Obraz będzie wystawiony w sercu muzułmańskiego kraju
- papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co mówią misjonarze o Kościele w Chile

Polecam: Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!