Niedziela, 23 Wrzesień 2018

Święto Chrztu Pańskiego – 07.01.2018 r.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego.

Nieszpory kolędowe  – dzisiaj o  godz. 15.30

2.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafialne, na opłacenie bieżących rachunków. Za wszelkie ofiary składam z serca płynące Bóg zapłać! Za tydzień kolekta nasz nowy ołtarz soborowy.

3. Msze św. w ciągu tygodnia ze względu na odwiedziny kolędowe odprawiane będą: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, a czwartek i piątek o godz. 8.00. Kancelaria czynna będzie po Mszach św. od poniedziałku do piątku.
Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w sobotę 20 stycznia od godz. 10.00. Zgłoszenia w zakrystii lub na probostwie.

4.Spotkanie kolędowe Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 na probostwie.

5. Msza św. za zmarłych w grudniu: Gertrudę Powieśnik i Andrzeja Menżyk oraz za zmarłych zalecanych będzie odprawiona o środę o godz. 7.00.

6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem w sobotę od godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w piątek o godz. 18.00 na probostwie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

10. Koncert Świąteczno-Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana i zespołu HARMONIC – dzisiaj o godz. 17.00 w kościele w Połomi.

11. Dekanalny Koncert Kolęd odbędzie się dzisiaj w kościele Najśw. Maryi Panny Różańcowej w Moszczenicy o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam do udziału!

12. Adoracja Członków Żywego Różańca przy żłóbku w Bazylice OO Franciszkanów w Katowicach Panewnikach będzie w sobotę 13 stycznia. Wcześniej planowane jest nawiedzenie Żywej stajenki w Piekarach Śl. – Piekarskiego Betlejem. Wyjazd z parkingu za strażą o godz. 8.00. Zapisy chętnych przyjmowane są w zakrystii, a koszt to 20 zł od osoby.

13. Urząd Gminy Mszana informuje, że od 1 stycznia br. wzrosła opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wynosi ona 12 zł od osoby/miesiąc, jeśli segregujemy odpady, natomiast, jeśli mieszkaniec deklaruje, że nie segreguje odpadów, stawka wynosi 20 zł od osoby/miesiąc. Zawiadomienia z nowymi stawkami będą wysyłane na przełomie miesiąca stycznia i lutego br. W związku ze zmianą stawki NIE TRZEBA składać nowych deklaracji.

14. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie serdecznie zaprasza Panie oraz osoby towarzyszące na wspólne kolędowanie we wtorek 16 stycznia o godz. 16.00 w Sali Ośrodka Kultury w Mszanie.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
- o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym tzn. ma się bać Boga, nie ludzi
- o nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji
- jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku?

Polecam: Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, nowe Misyjne Drogi i Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 rok – poświęcony kandydatowi na ołtarze ks. Janowi Masze /20 zł/.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !!!