Sobota, 16 Luty 2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - poświęcenie medalików

Poświęcenie medalikówKościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Na Mszy św. o godz. 17.00 dzieciom przygotowującym się do I i Wczesnej Komunii Św. zostały poświęcone ich medaliki. Nie zabrakło także sztandaru Dzieci Maryi, bo to przecież święto ich Patronki.

Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi, a także, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia.


Czym jest niepokalane poczęcie? Wyraża prawdę o tym, że rodzice Maryi – Joachim i Anna – poczęli swoją córkę, która została przez Boga zachowana od zranienia grzechem pierworodnym. Poczęcie nieskalane przez grzech pierworodny dotyczy tylko Maryi, która w wyjątkowy sposób została zachowana od grzechu ze względu na to, że stała się Matką Syna Bożego.


Prawdę o niepokalanym poczęciu Maryi Kościół uroczyście ogłosił jako dogmat wiary w środku epoki racjonalizmu i scjentyzmu w połowie XIX w. Dokonał tego papież Pius IX w 1854 r. w bulli „Ineffabilis Deus” (Niewyrażalny Bóg).

 

Poświęcenie medalików  Poświęcenie medalików Poświęcenie medalików