Sobota, 15 Grudzień 2018

II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 r.

Jesteśmy szczególnie wezwani do wyjścia naprzeciw Temu, który jest do nas posłany. Podejmijmy więc z radością trud prostowania ścieżek naszego życia dla Jezusa, który się zbliża.
Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.  Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30.


2. Roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. – w środę rorat nie będzie ze względu na jasełka w szkole.


3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz nowy ołtarz soborowy i ambonkę, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie złożone ofiary – anonimowe i imienne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na pokrycie kosztów prac wykonanych na cmentarzu.


4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. porannej.  
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII.             Różaniec – sobota godz. 16.30


5. Msza św. za zmarłych w listopadzie i zmarłych zalecanych będzie w środę o godz. 7.00.


6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony czci Miłosierdzia Bożego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.


7. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po roratach.


8. Serdecznie dziękuję za dekoracje adwentową w naszym kościele, a państwu Mitko za ufundowany wieniec adwentowy. Dziękuje również wszystkim, którzy w ubiegły wtorek adorowali Jezusa Eucharystycznego podczas przypadającej w naszej Parafii całodziennej Adoracji Najśw. Sakramentu.
Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ i 174 – 182 /parzyste/.


9. Trwają w naszej Parafii odwiedziny kolędowe.


10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian będą przed świętami – w środę 20 grudnia.


11. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie zaprasza osoby samotne i osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunem na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w środę 20.12. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Mszanie. Konieczne jest telefoniczne lub osobiste potwierdzenie udziału do wtorku 12.12. do godz. 15.00 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie.


12. Zarząd Koła Emerytów i rencistów w Mszanie zaprasza na spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków wraz z osobami towarzyszącymi. Odbędzie się ono we wtorek 19.12. o godz. 17.00 w sali GOKiR Mszana. Należy potwierdzić swoją obecność u członków zarządu koła do środy 13.12. br.


13. Kolejna, IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29.12. br. o godz. 19.00 w katowickim Spodku. Bilety do nabycia na probostwie w cenie: 40; 60 i 80 zł. Bliższe informacje nt. wykonawców i samego koncertu znajdziemy na plakacie w gablotce.


14. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w piątek 15.12. upływa termin IV raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


15. Caritas Polska wraz z Instytutem Myśli Schumana zachęca do włączenia się do akcji „Wigilia bez Granic”. Polega ona na zaproszeniu obcokrajowca mieszkającego na terenie Polski na wieczerzę wigilijną. Rodziny, które chciałyby zaprosić obcokrajowców /studentów, pracowników sezonowych itp./ proszone są o zarejestrowanie się na stronie: www.wigiliabezgranic.com Zapraszający zostaną poinformowani przez organizatorów akcji o szczegółach.


16 .Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli odbędzie się we wtorek 12.12 o godz. 18.45 w parafii NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju


W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele
• dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?
• wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę.

Polecam: Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.


W przedsionku kościoła są do nabycia: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł, oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.


Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!