Środa, 17 Styczeń 2018

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2017r.

Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać dzisiaj za to odpust zupełny – trzeba wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z pracami na cmentarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie parafii.

3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30.

4. W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

5. Msza św. o uświęcenie duchowieństwa i nowe powołania będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00, a za Solenizantów listopada – w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. W I piątek o godz. 8.00 Msza św. za Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Emerytów i Rencistów, a o 17.00 – Msza szkolna – w intencji dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i ich rodziców.

7. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. za Członków Żywego Różańca. Zapraszam też chętnych, którzy chcieliby podjąć trud codziennej modlitwy różańcowej i zasilić liczebnie nasze Róże Różańcowe.

8. Spotkanie Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy.

9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu.
Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy  Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

12. Od piątku trwają już w naszej Parafii odwiedziny kolędowe.

13. GOKiR zaprasza na przedstawienie pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu Grupy Teatralnej KREDENS – dzisiaj 26.11. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Wstęp wolny.
We wtorek 28.11. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Połomi odbędzie się Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. GOKiR zaprasza też do szkoły tańca, trwają zapisy na Hip-Hop i Zumbę. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej

14. W najbliższą środę 29.11. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste oddanie hołdu Ofiarom Marszu Śmierci w związku z zakończeniem prac na naszym cmentarzu. Pragnę złożyć podziękowania Władzom naszej Gminy, które pozyskały środki na poprawę infrastruktury wokół tego Miejsca Pamięci z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeznaczyły też część funduszy gminnych, wykonały projekt i  nadzorowały jego wykonanie. Parafia nasza partycypuje też w kosztach tej inwestycji w 10%, tj. w kwocie 28 tys. zł. Wszystkim ofiarodawcom, czyli Wam wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam też w środę na tę uroczystość na godz. 15.00.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go.
• o Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież
• dlaczego podczas Mszy św. nie należy robić zdjęć?

W adwentowym „Małym Gościu Niedzielnym”:
• bezpłatny dodatek – lampion roratni do samodzielnego złożenia
• o cudownym obrazie św. Józefa w Kaliszu
• o drużynie pożarniczej, w której strażakami są dzieci

Polecam: nowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

W przedsionku kościoła są do nabycia: lampiony roratnie w cenie 20 zł, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 5 i 12 zł, oraz opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie !!!