Środa, 22 Listopad 2017

Matki Boskiej Zielnej

?wi?to Matki Boskiej Zielnej 2017We wtorek, 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej, przynieśliśmy tradycyjnie kwiaty i zioła do poświęcenia.

Papież Pius XII ustanowił w 1950 r. Wniebowzięcie jednym z dogmatów Kościoła Katolickiego. Jednak tradycja tego święta ma dużo starsze korzenie. Matka Boska Zielna zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich czczona była jako patronka ziemi i płodów rolnych.

Dziś 15 sierpnia do kościoła przynosimy głównie bukiety kwiatów ogrodowych, polnych, kłosów traw i ziół. Jak mówi stare ludowe przysłowie: W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła!

?wi?to Matki Boskiej Zielnej 2017  ?wi?to Matki Boskiej Zielnej 2017 ?wi?to Matki Boskiej Zielnej 2017