Środa, 15 Sierpień 2018

Święte Triduum Paschalne w obiektywie

Uroczysto?ci Wielkiego CzwartkuŚwięte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku  Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku

WIELKI PIĄTEK – to pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa.

Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku  Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku

alt Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku

Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku

WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w grobie.
Przez cały dzień trwała Adoracja przy Bożym Grobie. Święciliśmy też pokarmy na stół wielkanocny.

Uroczysto?ci Wielkiej Soboty  Uroczysto?ci Wielkiej Soboty Uroczysto?ci Wielkiej Soboty

NOC ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA
O godz. 20.00 rozpoczęła się Wigilia Paschalna, która jest czuwaniem na cześć Pana. Składa się ona z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej, liturgii eucharystycznej i Procesji Rezurekcyjnej.

Wigilia Paschalna  Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna