Sobota, 16 Luty 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Święte Triduum Paschalne w obiektywie

Uroczysto?ci Wielkiego CzwartkuŚwięte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego.

 

WIELKI CZWARTEK – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
 

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku  Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku

Uroczysto?ci Wielkiego Czwartku
 


WIELKI PIĄTEK – to pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa.

Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku  Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku

alt Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku

Uroczysto?ci Wielkiego Pi?tku
 


WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy Jezusie złożonym w grobie.
Przez cały dzień trwała Adoracja przy Bożym Grobie. Święciliśmy też pokarmy na stół wielkanocny.

Uroczysto?ci Wielkiej Soboty  Uroczysto?ci Wielkiej Soboty Uroczysto?ci Wielkiej Soboty

 

NOC ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA
O godz. 20.00 rozpoczęła się Wigilia Paschalna, która jest czuwaniem na cześć Pana. Składa się ona z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej, liturgii eucharystycznej i Procesji Rezurekcyjnej.

Wigilia Paschalna  Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna

Wigilia Paschalna Wigilia Paschalna